Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 240

Zombory Lajos (1867-1933): Tehenek és bivalyok. Olaj, karton, jelzett. Hátoldalán autográf ajándékozási sorokkal Kézdi Kovács László (1864-1942) festőművésznek 1930-ból és a művész pecsétjével. Proveniencia: Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976), Kézdi Kovács László fia hagyatékából. Néhány apró felületi sérüléssel. 35×49,5 cm / Lajos Zombory (1867-1933): Cows and buffalos. Oil on canvas. With autograph dedication lines from Lajos Zombory to painter László Kézdi-Kovács (1864-1942) and the Zomborys stamp on the reverse. Provenance: Estate of Elemér Kézdi-Kovács (1898-1976), son of László Kézdi Kovács. With small damages on the surface. 35×49,5 cm
10036.

Zombory Lajos (1867-1933): Tehenek és bivalyok. Olaj, karton, jelzett. Hátoldalán autográf ajándékozási sorokkal Kézdi Kovács László (1864-1942) festőművésznek 1930-ból és a művész pecsétjével. Proveniencia: Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976), Kézdi Kovács László fia hagyatékából. Néhány apró felületi sérüléssel. 35×49,5 cm / Lajos Zombory (1867-1933): Cows and buffalos. Oil on canvas. With autograph dedication lines from Lajos Zombory to painter László Kézdi-Kovács (1864-1942) and the Zombory"s stamp on the reverse. Provenance: Estate of Elemér Kézdi-Kovács (1898-1976), son of László Kézdi Kovács. With small damages on the surface. 35×49,5 cm

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
19
Spányik Kornél (1858-1943), 2 db mű: Időskori önarckép, 1935 és felesége húgának portréja. Szén, papír. Önarckép jelzett. Üvegezett, kissé sérült, javított keretben. 21×15,5 és 19,5x14 cm
10037.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Jelzés nélkül, feltehetően a XIX. sz. második felében működött magyar festő alkotása: Kossuth Lajos és a 13 aradi vértanú apoteózisa. Olaj, vászon, dublírozva. Reprezentatív fa keretben. 106x70 cm
10038.

Rufpreis:
340 000 HUF
918,92
1 000,00
Lotz Károly (1833-1904): Alvó fiú + vázlatok. Egy lap Lotz Károly vázlatfüzetéből. Két oldalon rajzokkal. Jakobey-Lotz Viktor, Lotz Károly fogadott fiának igazoló-ajándékozási soraival. Ceruza, papír. Hátoldalán is üveg keretben. 17,5x22 cm / Pencil on paper. With autograph dedication lines by the artiss son Viktor Jakobey-Lotz. framed with glass. 17,5x22 cm
10039.

Lotz Károly (1833-1904): Alvó fiú + vázlatok. Egy lap Lotz Károly vázlatfüzetéből. Két oldalon rajzokkal. Jakobey-Lotz Viktor, Lotz Károly fogadott fiának igazoló-ajándékozási soraival. Ceruza, papír. Hátoldalán is üveg keretben. 17,5x22 cm / Pencil on paper. With autograph dedication lines by the artis"s son Viktor Jakobey-Lotz. framed with glass. 17,5x22 cm

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
18
Jelzés nélkül, feltehetően a XIX. sz. második felében működött magyar festő alkotása (Munkácsy Mihály köre?): A csikós. Olaj, vászon, dublírozva. Reprezentatív fa keretben. Hátoldalán német nyelvű aukciós címkével. 52,5x42 cm / Unsigned, probably work of a Hungarian painter of the second half of the XIX century (Mihály Munkácsys circle): Wrangler. Oil on canvas, Framed. With auction label in German languague on the reverse. 52,5x42 cm.
10040.

Jelzés nélkül, feltehetően a XIX. sz. második felében működött magyar festő alkotása (Munkácsy Mihály köre?): A csikós. Olaj, vászon, dublírozva. Reprezentatív fa keretben. Hátoldalán német nyelvű aukciós címkével. 52,5x42 cm / Unsigned, probably work of a Hungarian painter of the second half of the XIX century (Mihály Munkácsy's circle): Wrangler. Oil on canvas, Framed. With auction label in German languague on the reverse. 52,5x42 cm.

Rufpreis:
220 000 HUF
594,59
647,06
Mezey Lajos (1820-1880): Romantikus táj, 1879. Olaj, vászon. Jelzett a hátoldalán. Restaurált. Antik fa keretben. 98,5x71 cm / Lajos Mezey (1820-1880): Romantic landscape, 1879. Oil on canvas. Signed on the reverse. Restored. In antique frame. 98,5x71 cm
10041.

Rufpreis:
320 000 HUF
864,86
941,18
Telepy Károly (1828-1906): Hegyvidéki naplemente. Olaj, vászon. Jelezve balra lent: Telepy K 891. Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria 883/980 bírálati címkével. Sérült, antik, korabeli keretben. 36,5x52,5 cm / Károly Telepy (1828-1906): Sunset in the mountains. Oil on canvas. Signed lower left: Telepy K 891. With Hungarian National Gallery jury label no. 883/980 on the reverse. In antique, damaged frame. 36,5x52,5 cm.
10042.

Rufpreis:
360 000 HUF
972,97
1 058,82
Lotz Károly (1833-1904): Freskóterv. Akvarell, papír, Jelzett. Üvegezett keretben. 33x41 cm / Watercolour on paper. Signed.
10043.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
10044.

Rufpreis:
95 000 HUF
256,76
279,41
10045.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
10046.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,24
264,71
Légrády Sándor (1906-1987) Boldogasszony Karácsonya, borítóterv, akvarell, papír, jelzett, 15x10,5 cm / Watercolour on paper, signed
10047.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF