Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 82

Bálint Endre (1914-1986): Szentendrei motívumok, monotípia, papír, apró szakadással, jelzett, 29,8x42,7 cm
10000.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76
Barcsay Jenő (1900-1988): Barcsay Jenő tíz kompozíciója. Színes szitanyomatok, mindegyik jelzett és számozott (2/140), kiadói vászonkötésű mappában. Bp., 1986, Helikon. Lapméret 67,5x48 cm. Komplett, a mappa mind a tíz szitanyomatot tartalmazza!
10001.

Rufpreis:
140 000 HUF
378,38
411,76
9
Bardócz Árpád (1882-1938): Erdei táj. Olaj, vászon, restaurált, jelzett. Hátoldalán Munkácsy Céh sorsjátékának nyereménye címkéjével és a Munkácsy-Céh főtitkárának, Szentgyörgyvári Gyenes Lajos aláírásával. Bardócz árpád a Munkácsy-Céh első, bemutatkozó tárlatán részt vett, majd későbbi kiállitásain is szerepelt. Enyhén sérült keretben, 59×79 cm
10002.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Berkes Antal (1874-1938): Lujza néni. Olaj, karton, jelzett, széleken kis hibákkal, restaurált, 18,5×23,5 cm
10003.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
Bertalan Albert (1899-1957): Párizsi műtermi csendélet. Olaj, karton, jelzett. Proveniencia: egykor Méray Tibor (1924-) gyűjteményében. Fa keretben, 60x50 cm / Albert Bertalan (1899-1957): Still life in the artists studio in Paris. Oil on board. Provenance: formerly in the collection of Tibor Méray. Framed, 60x50 cm
10004.

Bertalan Albert (1899-1957): Párizsi műtermi csendélet. Olaj, karton, jelzett. Proveniencia: egykor Méray Tibor (1924-) gyűjteményében. Fa keretben, 60x50 cm / Albert Bertalan (1899-1957): Still life in the artist's studio in Paris. Oil on board. Provenance: formerly in the collection of Tibor Méray. Framed, 60x50 cm

Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
470,59
Biai-Föglein István (1905-1974): Lóverseny. Pasztell, karton, jelzett, paszpartuban, 32,5×27 cm
10005.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
21
Borgó György Csaba (1950- ): Süket Demeter, olaj, farost, jelzett. Hátoldalán a művész autográf címkéjével, amelyen datálta a művet (1991) valamint az Erdész Galéria raglapjával. Fa keretben, 50×70 cm / Borgó György Csaba (1950-): Deaf Dimitrios. Oil on fibre board, signed. On the back with the artitsts hand-written label and the label of the Erdész Gallery in Szentendre. Framed, 50×70 cm. The artist was born in Targu-Mures, Romania and studied at the Academy Ion Andreescu in Cluj. He moved to Hungary in 1986, where he became a prominent member on contemporary art scene with his colourful surreallistic paintings. He won several prizes.
10007.

Borgó György Csaba (1950- ): Süket Demeter, olaj, farost, jelzett. Hátoldalán a művész autográf címkéjével, amelyen datálta a művet (1991) valamint az Erdész Galéria raglapjával. Fa keretben, 50×70 cm / Borgó György Csaba (1950-): Deaf Dimitrios. Oil on fibre board, signed. On the back with the artitst's hand-written label and the label of the Erdész Gallery in Szentendre. Framed, 50×70 cm. The artist was born in Targu-Mures, Romania and studied at the Academy Ion Andreescu in Cluj. He moved to Hungary in 1986, where he became a prominent member on contemporary art scene with his colourful surreallistic paintings. He won several prizes.

Rufpreis:
190 000 HUF
513,51
558,82
Bornemisza László (1910-1995): Meseváros. Olaj, farost, jelzett, keretben, 35×49,5 cm
10008.

Rufpreis:
240 000 HUF
648,65
705,88
Csáki-Maronyák József (1910-2002): Rákosi Mátyás. Pasztell, papír, jelzett, üvegezett keretben, 48×33 cm
10009.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Csepeli Németh Miklós (1934-2012): Bikinis hölgy társaságban. Olaj, papír, farostra kasírozva, jelzett, datált (95...?) 58x47,5 cm
10010.

Rufpreis:
48 000 HUF
129,73
141,18
Csepeli Németh Miklós (1934-2012): Vitorlások a Balatonon. Olaj, papír, jelzett, 70x100 cm
10011.

Rufpreis:
95 000 HUF
256,76
279,41
Csorba Simon László (1943-): Cím nélkül (Prézlinek szeretettel). Akril-vegyes technika, karton, hátoldalán a művész autográf feliratával. Üvegezett kerettel, 40×60 cm
10012.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF