Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 81

Boccaccio: Dekameron. 1-3. köt. Bp., é. n., Könyvkedvelők Kiadása. Kicsit kopott, díszes aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó állapotban. /  Vol. 1-3. Slightly worn out half leather binding, in good condition.
12649.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1896, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Kifogástalan állapotban.
12650.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Mikszáth Kálmán: Nagyságos Katánghy Menyhért képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei.  Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1896, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Szép állapotban.
12651.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borító picit kopott, a gerinc picit kopott, sérült, tulajdonosi névbejegyzéssel. Egyébként jó állapotban.
12652.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
12653.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Mikszáth, Coloman (Kálmán): The good people of Pawlocz. With and introduction of Clifton Bingham. London, é.n. (1890), Dean & Son, 99 p.+ 15 egészoldalas illusztrációval. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, néhol kissé foltos lapokkal, aranyozott lapélekkel, angol nyelven. Mikszáth Kálmán: Jó palócok angol nyelvű díszkiadása, Légrárdy-testvérek magyar nyelvű díszkiadása után. / Linen-binding, in english language.
12654.

Rufpreis:
8 000 HUF
Herczeg Ferenc: Tűz a pusztában. Szalay Lajos rajzaival. Bp., 1943, Új idők. Herczeg Ferenc 80. születésnapjára készült limitált kiadás, 1. számú példány, készült 1000 példányban. Herczeg és Szalay aláírásával. Kicsit kopott gerincű félvászon kötésben, jó állapotban. /  Signed, numbered (1/1000) jubilee copy. Half-cloth binding, with a slightly worn spine, otherwise in good condition.
12655.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Herczeg Ferenc: Sziriusz. Hincz Gyula rajzaival. Bp., 1943, Új idők. Herczeg Ferenc 80. születésnapjára készült limitált kiadás, 1. számú példány, készült 1000 példányban. Herczeg és Hincz aláírásával. Kicsit kopott gerincű félvászon kötésben, jó állapotban. /  Signed, numbered (1/1000) jubilee copy. Half-cloth binding, with a slightly worn spine, otherwise in good condition.
12656.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Schnitzler Arthúr: Körbe-körbe. Bevezetéssel ellátta Bródy Sándor. Bp-Bécs, (1904), Freund Frigyes, 1 t.+224 p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, az eredeti színes, illusztrált fedőlapját bekötték, szecessziós keretlécekkel. A kritikák által pornografikusnak ítélt, botrányokat kavaró mű első magyar kiadása!
12657.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Szibenliszt Géza: 1846-1896 A nagyszombati Takarékpénztár története. Nagyszombat, 1896. Kiadói egészvászon kötésben
12658.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Németh László: Széchenyi. Vázlat. Bp., é. n., Bolyai Akadémia (Bolyai könyvek). A szerző kettős dedikációjával. Félvászon kötésben, kissé kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
12659.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Széchenyi István, gróf: Garat. Írta 1842-ben --. Sajtó alá rendezte és a mű történetét megírta Viszota Gyula. Budapest, 1912. MTA [nyomt. Hornyánszky Viktor]. 218 l. Első kiadás. Széchenyi úgy döntött, hogy nem jelenteti meg ezt a Kossuthnak válaszként írt könyvet. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, egy két sérüléssel
12660.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF