Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 81

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral. Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt. Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 357. példány. Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! Megviselt állapotban! A gerince ragasztott. Az elülső borító belsejére újságkivágásokat ragasztottak.
12637.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 357. példány. Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! Megviselt állapotban! A gerince ragasztott. Az elülső borító belsejére újságkivágásokat ragasztottak.

Rufpreis:
8 000 HUF
Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. Budapest, 1943, Orpheus. Kiadói karton kötésben fedőborítóval.
12638.

Rufpreis:
6 000 HUF
Tamási Áron: Rügyek és reménység. Budapest, 1936, Révai. Kiadói egészvászon kötés. A szerző által Dr. Mesterházy Lászlónak dedikált példány.
12639.

Rufpreis:
8 000 HUF
Zelk Zoltán: Ülj asztalomhoz. Versek. Budapest, 1932. Gyarmati Ferenc ny. Első kiadás! Kiadói papír kötésben.
12640.

Rufpreis:
8 000 HUF
Petőfi-almanach. (Szerk. Ferenczi Zoltán.) Bp. 1909. (Petőfi-ház Hölgybiz.) 1 t. (a költő arcképe) 477 p. 500 számozott példányból a 403. számú, kézzel számozott példány. Köttetett.Dávidházi Kálmán könyvkötőmesternél, Debreczenben. Kiadói, magyaros ornamentikával gazdagon díszített, festett, aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, körül poncolt aranymetszéssel. Kötésen tintafolt, kis sérülés, néhány lap foltos.
12641.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Karinthy Ferenc: Kőművesek. A borítólap Gordon György műve. Budapest, 1950, Athenaeum Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban, picit szakadozott a papírborító széle. Ezt leszámítva jó állapotban. Első kiadás. A szerző, Karinthy Ferenc (1921-1992) által Betlen Oszkár (1909-1969) újságíró, történésznek, politikusnak dedikált példány.
12642.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szeged népe. Új gyűjtés I. Gyűjt.: Bálint Sándor. Szeged, 1933, Prometheus. A szerző által Györffy István (1884-1939) néprajzkutatónak dedikálva. Papírkötésben, jó állapotban.
12643.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon. Boldizsár Iván (1912-1988) író, politikus részére dedikált példány! Sérült papírkötésben, jó állapotban.
12644.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Tíz magyar népballada. Domján József fametszeteivel. Vál., szerk.: Katona Tamás. Bp., 1982, Helikon. Domján által aláírt példány! 203. számú sorszámozott példány, készült 250 példányban. Bőrkötésben, jó állapotban. /  Numbered copy, signed by the illustrator. Leather binding, in good condition.
12645.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek uj rajzaival és a költő arczképével. I.-II. köt. Bp., 1900, Athenaeum. Szövegközti illusztrációkkal és rézfénymetszetű táblákkal, Baditz Ottó, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Böhm Pál, Ebner Lajos, Eisenhut Ferencz, Hegedüs László, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Révész Imre, Roskovics Ignácz, Spányi Béla, Vágó Pál, Vastagh Géza, Vaszary János és Wagner Sándor illusztrációival. Kiadói, szecessziós, fémplakettel díszített, egységes, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, szép állapotban
12646.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Sajtó alá rend. Lévay József. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly.  Budapest , 1885, Méhner Vilmos, 1 t. címkép+XXXIX+379+III p.+451 p.+438p.+386p. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Teljes kiadás, az első két köteten pici folttal és az alsó sarkaiknál kisebb kisebb kopással, egyébként szép állapotban.
12647.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, és Szász Károly. Budapest, 1870, Méhner Vilmos, 807 p., gazdag szövegközti, köztük 25 egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötés, festett aranyozott lapélekkel. A borító picit kopott, a gerince egy helyen picit sérült, a kötése némileg laza, de ezt leszámítva jó állapotban van.
12648.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF