Bücher: Religion

Zahl der Lose: 69

Klasszikus Arany Biblia. 1-2. köt. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Klasszikus mesterek alkotásai után készült sok színes képpel. A főegyházmegyei hatóság jóváhagyásával. 1. köt.: Dedek Crescens Lajos: Az Üdvnek ó-szövetségi történelme. Vaszary Kolos, bíboros érsek, Magyarország hercegprímásának előszavával. 2. köt.: Hock János: Az Üdvnek új-szövetségi történelme. Császka György, kalocsai érsek, val. belső titkos tanácsos előszavával. Lipcse-Bp.-Bécs, (1897-1902.), Klasszikus-Arany-Biblia Vállalat-Herczig Miksa, (Révai és Salamon-Pallas-ny.), 8+III+268 p. 44 (színes és fekete-fehér képtáblák) t.; 8+III+270p.+ 15 (színes és fekete-fehér képtáblák) t.; Könyvdíszekkel nagyon gazdagon illusztrált. Színes és fekete-fehér litografált egészoldalas képtáblákkal. Egységes, kiadói, díszes, dúsan aranyozott, illusztrált, dombornyomású egészvászon díszkötésben, az első kötéstáblákon dombornyomású angyal által tartott, aranyozott címszalaggal, körülötte a négy evangélista szimbólumaival, körül aranymetszéssel, festett lapélekkel, a I. kötet borítóján egészen apró kopásnyomokkal, a gerincen egészen apró sérüléssel, hiányzó hártyapapírokkal, néhol kissé foltos lapokkal, a II. kötet borítóján kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, hiányzó hártyapapírokkal, néhol kissé foltos lapokkal, de alapvetően jó állapotban.
17287.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
17
Esparza, Martinus de: Quaestiones  de virtute  justitiae. Pottendorf, 1664. Hyeronimum Verdussen. 620p. Hozzákötve: Esparza, Martinus de: Quaestiones  de virtutibus  theologicis. Pottendorf, 1668. Hyeronimum Verdussen. 594 + 34p.  A pottendorfi, alsó.ausztriai nyomdát Nádasdy Ferenc gróf 1665-ben vásárolta meg, így a nyomdából számos, az RMK-ban is nyilvántartott környvritkaság került ki az első években. Ezek között készült el a Esparza munkájának ez a két kötete, mely így a magyar könyvészet gyűjtőinek is keresett ritkaság. Korabeli pergamen kötésben, Jó állapotban.
17288.

Rufpreis:
46 000 HUF
124,32
135,29
17289.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,49
94,12
Atlas Hierarchicus. (atlasz + szövegkiegészítés, 2db) Mödling, 1968, St. Gabriel-Verlag. Az atlasz egészvászon kötésben, a szövegkiegészítés papírkötésben, szép állapotban, karton tokban.
17290.

Rufpreis:
3 000 HUF
Jordánszky-kódex. 2db. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. Az Esztergomi Székesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1 jelzetű kódex szövegének olvasata. Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, eredeti tékában. Jó állapotban.
17291.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
18
Dr. Kerschbaumer Antal: Katholikus neveléstan. Székesfehérvár, 1872, Klökner Péter kiadása. Búfy Béla Könyvkötészete. Félvászon kötés, kopott borító, aláhúzások a szövegben ceruzával.
17292.

Rufpreis:
3 000 HUF
Deharbe József: A római katolikus káté. Ford.: Répássy János. Iskolai és magán használatra kiadta: Tóthfalussy Dániel. Szatmár, 1892., Pázmány-Sajtó. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, és egy-két javított lappal, egy-két kissé foltos lappal.
17293.

Deharbe József: A római katolikus káté. Ford.: Répássy János. Iskolai és magán használatra kiadta: Tóthfalussy Dániel. Szatmár, 1892., "Pázmány-Sajtó". Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, és egy-két javított lappal, egy-két kissé foltos lappal.

Rufpreis:
2 000 HUF
Lepsényi Miklós: A protestantismus vádjai a katholicismus ellen. Válasz Masznyik Endre Urnak Luther élete czimű munkájára. Pozsony, 1888, Stampfel, Eder és Társai Könyvnyomtató Intézete. I. füzet. Félvászon kötés, kopott borító és foltos lapok.
17294.

Rufpreis:
2 000 HUF
Das neue Testament nach Dr. Martin Luthers Übersetzung mit Einleitungen und erklärenden Anmerkungen. Erster Band. Die Heilige Schrift. Fünfter Band. Hrsg.: Otto von Gerlach. Berlin, 1843, Wilhelm Thome, 4+6+XXXVI+2+622+2 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé dohos.
17295.

Rufpreis:
3 000 HUF
Eszterházy Károly emlékkönyv. Eger, 1999., Érseki Gyűjteményi Központ. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
17296.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
17297.

Rufpreis:
1 000 HUF
17298.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF