Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 177

Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp.,[1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb(háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomásos címerével, kopott borítóval, 7 kijáró lappal az elején.
15000.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Posewitz Tivadar: A Szepesség. Utazási kézikönyv. A Magas Tátra. Bp., 1909, Pátria. Kiadói egészvászon kötésben. 208p. + egész oldalas és kihajtható térképek, + 1 térképmelléklet. Jó állapotban
15001.

Rufpreis:
8 000 HUF
Bélay Vilmos: Máramaros megye társadalma és nemzetiségei a megye betelepülésétől a XVIII. század elejéig.Budapest, 1943. Sylvester nyomda. VI + [2] + 224 + [1] p. + 1 térképmelléklet Település- és népiségtörténeti értekezések 7. sz. Fűzve, sérült kiadói papírkötésben. Borítók elváltak
15002.

Rufpreis:
6 000 HUF
15003.

Rufpreis:
17 000 HUF
45,95
50,00
A Szent Jakabról czímzett régi temető-kápolna Sopronban. Sopron, 1887, Litfass Károly. Gazdagon díszített, kicsit foltos vászonkötésben.
15004.

Rufpreis:
8 000 HUF
15005.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Tirol és Vorarlberg. Budapest, 1893, Magyar Királyi Államnyomda, . Rengeteg illusztrációval. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
15006.

Rufpreis:
4 000 HUF
A magyar idegenforgalom évkönyve. Debrecen, 1941. Idegenforgalmi újságírók egyesülete Kiadói papírkötésben. Benne a hazai hotelek panziók jegyzéke. 438p.
15007.

Rufpreis:
5 000 HUF
Gyula város oklevéltára. (1313-1800.) Szerk.: Dr. Veress Endre. Bp., 1938, Gyula M. Város,(Stephaneum-ny.), XII+500 p.+ 6 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két lap hiányzik (29/30.,31/32.)
15008.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,(1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illlusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15009.

Rufpreis:
1 000 HUF
10
Waddell L. Austine: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+2+287+1 p.+42 t.( közte egy színes.)+ 3 kihajtható térkép. (Egy színes.) Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illlusztrált félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, hátul megerősített kötéssel.
15010.

Rufpreis:
1 000 HUF
18
Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 t.+299 p.+45 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (43x33 cm.) Első kiadás. Kiadói aranyozott, illlusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az elülső szennylap sérült.
15011.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF