Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 177

Rajczy Mária Melichta nővér: Csepreg irodalmi multja és népköltészeti hagyományai. Bölcsészdoktori értekezés. Sopron, 1943. Szövegközti ábrákkal, térképekkel. 109p. Kiadói papírkötés, könyvtest ragasztása elvált, de jó állapotban
15012.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szabó T. Attila: A kolozsvári becenevek a XVI-XIX. században- Bp.,1968. Akadémiai 102p. Kiadói papírkötésben
15013.

Rufpreis:
2 000 HUF
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+17 t.+ 1 térkép.; 6+270+2 p. +15 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A térkép szakadt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval, a II. kötet elülső szennylapján és előzéklapján hiánnyal, egy-két lapon firkával.
15014.

Rufpreis:
3 000 HUF
15015.

Rufpreis:
2 000 HUF
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 t.(térkép.) Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel, foltos lapszélekkel.
15016.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Budapest történetének bibliográfiája I-VII. kötet. Bp., 1963-66. FSZEK. Kiadói papír védőborítóval, Minden kötet jó állapotban.
15017.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészégügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+16+698+1 p.+ 6 t.(ebből 1 színes)+ 2 kihajtható térkép (az egyik szakadt, a másik kiszakadt.) Első kiadás. Szövegközti képekkel, korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, a végén pár hiányzó lappal.
15018.

Rufpreis:
1 400 HUF
15019.

Rufpreis:
2 000 HUF
11
[Borbély Anikó -- Várady Péter Pál:] Erdély magyar templomai: Kalotaszeg. [Bp.], [1991], [Unikornis]. Kartonált papírkötésben, címlapja hiányzik.
15020.

Rufpreis:
1 000 HUF
15021.

Rufpreis:
6 000 HUF
15022.

Rufpreis:
4 000 HUF
Paris und Umgebung. Griebens Reiseführer 21. Berlin, 1926, Grieben. 15. kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó kihajtható térkép szakadt.
15023.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF