Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 57

[Csapó József]: Csapo József: Új füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fűnek és virágnak, neve, neme, ábrázatja, természete és ezekhez képest külömbféle hasznai, értelmessen meg-jegyeztettek. Pozsony, 1775. Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+4+24 p. Első kiadás. Borító nélkül, a címkép sarkain kisebb hiánnyal, és az utolsó lap felső sarkán hiánnyal, foltos.  A szerző, Csapó József (1734-1799) Debrecen város főorvosa volt, ezen művének fő célja az orvosilag használható növények, gyógynövények bemutatása volt, a leírt több száz növényfaj neveit öt nyelven is közli, de munkája inkább orvosi, mint botanikai jellegű.
17100.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
17101.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
17102.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Vendéglátóipari konyhatechnológia. Összeállította: Turós Emil. Bp.,1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
17103.

Rufpreis:
2 400 HUF
A gyümölcsök termesztése 2. Szerk.: Papp János. Bp.,2004, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
17104.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Gyümölcsfaiskola. A gyümölcsfák szaporításának elmélete és gyakorlata. Szerk.: Dr. Hrotkó Károly. Bp.,1999, Mezőgazdasági. Harmadik kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
17105.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Szőlészeti és borászati tudományos napok. 1967. február. 15-17. Szerk.: Katona József. Bp.,1967,Magyar Agrártudományi Egyesület és az Országos Szőlészeti és Borászati Kutató Intézet, (MTESZ Házi Nyomda.) Megjelent 500 példányban. Kissé foltos borítóval.
17106.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Tóth Pál: A baromfitenyésztés kézikönyve. A baromfibetegségek c. részt Dr. Hódossy József írta. Bp.,1956, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
17107.

Rufpreis:
3 000 HUF
St. Hilaire Jozéfa: Képes pesti szakácskönyv. Átdolgozta és bővítette: Wiesner Emil. Bp.,1909, Athenaeum, XIX+484 p. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, hiányos gerinccel, de belül a lapok tiszták, épek.
17108.

Rufpreis:
1 000 HUF
29
Szakácskönyv. Szerk.: Venesz József. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerincekkel, foltos lapszélekkel.
17109.

Rufpreis:
1 200 HUF
Mohácsy Mátyás - Porpáczy Aladár - Dr. Maliga Pál: Gesztenye, mandula, mogyoró. Bp., 1957, Mezőgazdasági Kiadó. Maliga Pál által dedikált, megjelent 3200 példányban, félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17110.

Rufpreis:
4 000 HUF
Osztrovszkyné Dr. Németh Ágnes: Gyümölcs, zöldség a konyhában. Növényvédelem és kertészet. 1939.
17111.

Rufpreis:
900 HUF
2,43
2,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF