Zahl der Lose: 444

Agnes Harder: Bobi története. Fordította Csetényi Erzsi. Százszorszép könyvek. Szerk.: Tutsek Anna. Bp., (1935), Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, hiányos hátsó borítóval, egy-két lapon kisebb hiánnyal.
15818.

Rufpreis:
2 000 HUF
15819.

Rufpreis:
5 000 HUF
Tompa Mihály: Ujabb költemények. Vegyes tartalommal. Beszélyek, balladák. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, némi hiánnyal az elülső előzéklapon, de egyébként jó állapotban.
15820.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
Csokonai Vitéz Mihály: Diétai magyar Múzsa. Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái. IV. kötet.  Kiadta Márton Jósef. Bécs, 1813. Pichler Antal, 1 rézm. címkép + 311 + [1] p. Kiadói allegorikus alakokkal díszített, rézmetszetes kartonkötésben, viseltes borítóval, foltos lapokkal. A négykötetes első összkiadás 4. kötete.
15821.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Verlaine válogatott versei. Ford.: Térey Sándor. Bp., [1923], Singer és Wolfner. A fordító által ifj. Wlassics Gyula (1884-1962) részére dedikálva, Antalffy Mária (1922-1989) grafikus tulajdonosi bejegyzésével. 23. sorszámú bírálati tiszteletpéldány. Részben elváló papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15822.

Rufpreis:
5 000 HUF
Robinson Crusoe története. Defoe Dániel eredetije után átdolgozott legujabb magyar kiadás. Bp., 1905, Magyar Könyvkiadó Társaság. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, köztük három színes illusztrációval. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kopottas, foltos borítóval, javított kötéssel, egy illusztrációnál firkával.
15823.

Rufpreis:
1 000 HUF
Szophoklész két könyve: Antigone. Sophokes tragédiája. Fordította és magyarázta: Csiky Gergely. Bp., é.n., Franklin, 95 p. Második kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötésben, kis sérüléssel a gerinc felső sarkán, kijáró elülső előzéklappal. Medve Dezső Könyvkereskedésének pecsétjével, Múzeum krt. 21. Elektra. Sophokes tragédiája. Fordította: Csiky Gergely. Magyarázta: Dr. Losonczi Lajos. Bp., 1922, Franklin, 136 p. Második, javított kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötésben, kijáró elülső előzéklappal. Medve Dezső Könyvkereskedésének pecsétjével, Múzeum krt. 21.
15824.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Heltai Jenő: A néma levente. Vígjáték három felvonásban. É.n., h.n., Athenaeum. Aláírt. Kiadói kartonált kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
15825.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gróf Széchenyi István: Hitel. Pest, 1830, Petrózai Trattner. REPRINT! (Bp., 1979.) Kiadói plüss kötés, jó állapotban.
15826.

Rufpreis:
1 400 HUF
Várkonyi Mihály: Az önszámolás művészete. Útmutató a biztos számolásban. Budapest, é. n., Eisler G. Magyar, német, szlovák nyelven. Kopottas kiadói papírkötésben.
15827.

Rufpreis:
800 HUF
Aiszkhülosz: A leláncolt Prometheüsz. Fordította: Zilahy Károly. Pest, 1861, Pfeiffer Ferdinánd. Átkötött félvászon kötésben, vágott lapszélekkel.
15828.

Rufpreis:
1 000 HUF
Bródy László: Nap nap után. Bp., é. n., Athenaeum. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
15829.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF