Bücher: Andere

Zahl der Lose: 392

Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítón kissebb kopásokkal, az elülső és a hátsó szennylap foltos, az elülső előzéklap hozzá ragadt a szennylaphoz, a hártyapapírok hiányoznak, az egyik lapon tollal bejegyzés, egyébként jó állapotban.
15643.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47
15644.

Rufpreis:
3 000 HUF
15645.

Rufpreis:
3 000 HUF
15646.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szabó Dezső: Megered az eső. Első kiadás! Bp., 1931, Bartha. Papírkötésben, jó állapotban.
15647.

Rufpreis:
3 000 HUF
Edelsheim Gyulai Ella: Női szemmel...Bp., 1942, Griff Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
15648.

Rufpreis:
3 000 HUF
Ágai Adolf: Porzó tárcza-levelei I. kötet. Rajzok a társas életből, a család köréből, utivázlatok stb. Bp., 1880, Athenaeum, XVI+395+2 p. Modern kopottas félvászon-kötés, 94-95. oldal foltos, de egyébként jó állapotban. Csak I. kötet.
15649.

Rufpreis:
3 000 HUF
Görg Nándor: A német nyelv tankönyve. Nyelvtudományi Könyvtár. Bécs-Lipcse, é.n., Harleben A., VIII+180+4 p.Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, magánkönyvtári címkével, díszesen illusztrált előzéklappal, a gerincen magánkönyvtári címkével.
15650.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kis szindarabok gyermekelőadásokra. Forgó Bácsi Könyvtára. Bp., 1893, Athenaeum. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon (Gottermayer N. könyvkötő-féle)-kötésben, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel. Dumtsa Jenő (1838-1917) szentendre első polgármestereinek névbejegyzésével.
15651.

Rufpreis:
3 000 HUF
Rácz Kálmán: Kocsi Csergő Bálint / Forgács Gyula: Nagy Heródes és utódai. Debrecen, 1933, Városi Nyomda. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé hiányos gerinccel, az egyik címoldal sérült, a lapok egy részén és a hátsó borítón kis lyukak.
15652.

Rufpreis:
2 000 HUF
15653.

Rufpreis:
3 000 HUF
15654.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF