Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 111

Thót Ferencz: Bölcsészet történelme. Tanulók egyszersmind művelt olvasók használatára. Első kötet Ó-kor. Debreczen, 1872, Telegdy K. Lajos. Félvászon kötésben, gerincen aranyozott. Kissé viseletes fedőlap, ceruzás bejegyzések, egyébként jó állapotú.
13058.

Thót Ferencz: Bölcsészet történelme. Tanulók egyszersmind művelt olvasók használatára. Első kötet Ó-kor. Debreczen, 1872, Telegdy K. Lajos.
Félvászon kötésben, gerincen aranyozott. Kissé viseletes fedőlap, ceruzás bejegyzések, egyébként jó állapotú.

Rufpreis:
3 000 HUF
Hamvas Béla: A száz könyv. Bp., 1945, Egyetemi Nyomda. Kicsit szakadt papírkötésben, egyébként jó állapotban. Első kiadás!
13059.

Rufpreis:
1 000 HUF
13060.

Rufpreis:
6 000 HUF
13061.

Rufpreis:
3 000 HUF
Csokonai Vitéz Mihály: A tavasz. Festő versezet Kleist Német Munkáiból,hozzájárulnak Kleistnak némelly apróbb darabjai.  A kötetben önálló címlappal a további művek: 1. Lilla. Érzékeny dalok III könyvben. 2. Ódák két könyvben. 3. Anakreoni dalok. 4. Béka-egér-harcz. Lipcsében, 1843, Köhler Károly Ferencznél, Budapesten Emich Gustávnál. Kiadói félvászon kötésben, aranyozott gerinc. Fedőlap kissé kopottas, gerinc egy szakaszon szakadt.
13062.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Jókai Mór: Régi jó táblabírák. I-II. kötet. Pest 1870. Első kiadás. Heckenast Gusztáv tulajdona. Exlibris Familiae Gerlóczy. Kiadói félvászon kötésben. Jó állapotú.
13063.

Rufpreis:
4 000 HUF
13064.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Petőfi Sándor: Válogatott költeményei. Elbeszélő költemények. Pest, 1867, Emich Gusztáv tulajdona. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélek. Gerincnél szakadozott.
13065.

Rufpreis:
5 000 HUF
Claire Kenneth [Kölcsey Kende Klára]: Holdfény Hawaiiban. New York, 1962, Bárdossy&Nonn. A hányatott sorsú Amerikába emigrált magyar írónő által dedikált, 1692. számú sorszámozott példány. Vászonkötésben, jó állapotban.
13066.

Rufpreis:
3 000 HUF
Schreiber Dániel dr. : Daktiloszkópia. Bp., 1925, Arany János Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Számos szövegközti rajzzal, fényképpel, kihajtható ujjnyomatlappal illusztrálva. Kiadói papír kötésben. A fedőlap viseletes.
13067.

Rufpreis:
3 000 HUF
13068.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
13069.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF