Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 111

13070.

Eger, 1792. A Püspöki betűkkel. 1 t. címkép 4 sztl. lev. 411p.
Későbbi félbőr kötésben, jó állapotban

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Plinius Caecilius Secundus, Caius: Epistolae et panegyricus. Ed. Iohannes Minellius [Jan Minelli]. Lipsiae, 1741, Maur. Georg. Weidmann. Gazdag kommentáranyaggal ellátva. Későbbi kartonált papírkötésben, jó állapotban.
13071.

Rufpreis:
8 000 HUF
Közhasznú esmeretek tára. A Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. 9. köt.: P-Python. Pest, 1833, Wigand Ottó. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kicsit kopott aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
13072.

Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. 9. köt.: P-Python. Pest, 1833, Wigand Ottó. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kicsit kopott aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.

Rufpreis:
3 000 HUF
Justh Zsigmond: Káprázatok. Bp., 1887, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötés, színezett lapszélek, belsejében könyvtári pecséttel, kopottas állapotban.
13073.

Rufpreis:
5 000 HUF
13074.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Villon testamentuma. Mészöly Dezső fordításában. 1943, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, színezett lapszélek, jó állapotban.
13075.

Rufpreis:
1 000 HUF
Ráth-Végh István: Új butaságok az emberiség kultúrtörténetéből. Bp., 1939, Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, kissé szakadt védőborítóval, jó állapotban.
13076.

Rufpreis:
1 200 HUF
Cicero, Marcus Tullius: Epistolae ad familiares. Ed. Philibertus Quartier. Tyrnavia, 1756, Typis academicis Societatis Jesu. Az 1726-os velencei kiadás újranyomása. Érdekes possessori bejegyzésekkel. Kopott bőrkötésben, a kötéstábla és az első egy-két lap némileg megviselt, néhol foltos, egyébként jó állapotban.
13077.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Koszorú. Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es Könyvnap könyve. Bp., 1931, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete. Többek között Áprily Lajos, Dsida Jenő, Kemény János, Mécs László, Nyirő József, Tamási Áron és mások írásaival, verseivel. Műbőr kötésben, jó állapotban.
13078.

Rufpreis:
1 000 HUF
Becanus, Martinus [Martin van der Beeck]: Manuale controversiarum in V. libros distributum. Colonia Agrippina [Köln], 1697, Franciscus Metternich. Tulajdonosi bejegyzésekkel. Megviselt bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
13079.

Rufpreis:
6 000 HUF
[Fuchs, Xaverius Franciscus:] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in S. Tribunali poenitentiae. Pars secunda. Tyrnaviae, 1803, Typis Venceslai Jelinek. Mellékötve: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus et vitiis tractatus. Posonii, 1803, Typis Georgii Alosii Belnay. A kötet elején a szerző, Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807) nyitrai püspök, későbbi egri érsek, Heves és Külső-Szolnok vármegye örökös főispánjának Jakob Adam (1748-1811), a korszak elismert rézmetszője által metszett egészoldalas portréjával. Aranyozott gerincű, kicsit szakadt egészbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
13080.

Rufpreis:
4 000 HUF
13081.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF