Ein Beitrag zum Bau von Stallungen für gesunde Pferde. Sonderabdruck aus den "Mitteilungen über Gegenstände des Artillerie- und Geniewesens". Jahrgang 1914, zwölftes Heft. H.n., é.n., k.n. 8 p. + 3 t. (kihajtható tervrajzokkal lóistállók építéséhez) Papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
Zelnik József: Gyermeki játékok. Válogatott néprajzi és művészettörténeti tanulmányok. Vál., szerk. és az előszót írta: - -. [Bp.,1983., Népművelési Propaganda Iroda, 111 p. Kiadói kopott papírkötés, bélyegzésekkel a címlapon.
Berlitz M D. - Boisserée O.: Berlitz módszere a modern nyelvek elsajátítására. Magyar rész. Felnőttek részére. Bp., 1913, The Berlitz School. Második javított kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Varga László: Szociális reform és hivatásrendiség. Nemzeti Könyvtár 40-41. sz. Bp., 1941, Stádium, 124+(4) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Bitter István - Rihmer Zoltán: Gyakorlati pszichofarmakológia. A szerző, Bitter István (1949-) az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika egyetemi tanára és korábbi igazgatója által DEDIKÁLT példány! Bp., 1989., Műszaki. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
A magyarországi bűnözés húsz éve. Bp., 1985, Központi Statisztikai Hivatal. Készült 150 példányban. 40. számozott példány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Alexander Bernát, 2 db kiadvány: Az akarat. Hat előadás. (Népsz. főiskolai tanfolyam 1903-4. II. sorozat. XVII. syllabus.). Bp., 1904, Népszerű Főiskolai Tanfolyam (Athenaeum r.-t. kvny). 6p. Kiadói papírkötés, hajtásnyomokkal. Az előadások vázlatának pontjaival és irodalomjegyzékkel. + Lélektan. Hat előadás. (Népsz. főiskolai tanfolyam 1902/3. I. sorozat). Bp., 1902, Népszerű Főiskolai Tanfolyam. 7p. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal. Az előadások tartalmának pontjaival és irodalomjegyzékkel.
Könyvtári feldolgozómunka a tanítóképző intézet II. évfolyama számára (Népművelő-könyvtáros szak), 2. rész. Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés. Bp., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Schütz Antal: A bölcselet elemei Szent Tamás alapján. Bp., 1927, Szent István-Társulat, VII+(1)+283+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.