Roozeboom, Dr. H. W. Bakhuis: Die heterogenen Gleichgewichte vom standpunkte der Phasenlehre. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Képessy Imre - Magyar László - Zettner Ede: Számtan polgári fiúiskolák számára. I. rész. Bp., 1902.,Lampel R. (Wodianer és Fiai) Rt. Átkötött egészvászon-kötés.
A biológia magyar úttörői. Írták: Geszti Lajos, Horváth Károly, Karl János, Méhes Gyula, Szilády Zoltán, Varga Sándor, Zalányi Béla. Az arcképeket Vezényi Elemér rajzolta. Természethistória I. Bp., én.,Athenaeum, 236 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Dr. Vadász M. Elemér: A földtan és a középiskolai természetrajzi oktatás + Geológiai jegyzetek a borsodi Bükk-hegységből + Néhány rendellenes ammonitesről. 3 db különlenyomat, DEDIKÁLT!, papírkötésben, kopottas állapotban.
Billroth Tivadar, dr. A betegápolás otthon és a kórházban. Kézikönyv családok és betegápolónők számára. Írta -- Bécsben, magyarra fordította dr. Rákosi Béla. Bp., 1882. Magyar Szent Korona Országainak Vörös-Kereszt Egylete. XII+248 p. Korabeli kissé sérült egészvászon kötésben.