Dr. Müller Vilmos: Csodatevők. Hatvankét képpel. Az otthon könyvtára. Budapest, é.n. ,Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon kötés. (Orvosi esetek , felfedezések)
Maeterlinck, Maurice: A termeszek élete. Ford.: Szlochányi Károly. Bp., é.n. (cca 1945), Franklin-Társulat, 113+(3) p. Kiadói kartonált papírkötés. "A rombadőlt és újjászületett Franklin-Társulat 137. sz. kiadványa" ex libris-szel.
Schnack, Friedrich - Hübner, Jacob: Das kleine Schmetterlingsbuch. Insel-Bücherei Nr. 213. Leipzig, 1956, Insel-Verlag, 47+(1) p. Az 5-28. oldalak között egészoldalas, színes illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Décsi Imre: A nemi élet és az erotika. III.-IV. köt. (egy köteteben) Egészséges és beteg szerelem. Népszerű tudományos könyvek a szexuális életről. Bp., [1941], "Népszerű tudományos könyvek a szexuális életről" kiadóhivatala. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval. Csak a III.-IV. kötet!
Oels, Walter: Pflanzenphysiologische Versuche. Für die Schule zusammengestellt von - - . Braunschweig, 1892, Friedrich Vieweg und Sohn, XVI+80+(4) p. Szövegközi illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve, sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Tolnai: Orvos a családban. Orvosi lexikon. I., III. és IV. kötet.. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. Fekete-fehér képekkel, színes ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítókkal, I. kötet erősen sérült gerinccel és kötéssel, IV. kötet gerince kissé sérült.