Őhquist János: A finnek művészete - Ős időktől máig. Művészeti könyvtár. Bp., 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 243 p.+22 t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött, aranyozott gerincű modern műbőr-kötés.
Építészet. Gerő László: Megelőző műemlékvédelem. (Kézirat gyanánt.) Megelőző műemlékvédelem. (Kézirat gyanánt.) Bp. 1950. Múzeumok és Műemlékek Orsz. Közp. 39 l. Fűzve, kiadói kissé foltos borítékban.
Kárpáti Zoltán: A harangöntő. The Bell Founder. Der Glockengießer. Egy harang születése. Birth of a Bell. Geburt einer Glocke. hn., 2010, Szerzői. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Gábor Palotai: Munkák/Works 1976-1980. Szerk.: Tóth Árpád, Palotai Gábor. Bp., 2017, Neon Galéria. Angol és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papírborítóban.
Varga Vera Szelényi Károly Vadas József: Herend - Eine Manufaktur an der Jahrtausendwende.IDG, 1996, német nyelven, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.