Antik petróleumos és hagyományos láncos égős csillár, Zsolnay? fajansz betétekkel, tejüveg búrával, korának megfelelő állapotban, jelzés nélkül. h: 100cm, d: 40 cm
Bodhisattva Avalokiteshvara. Nepál, 20. sz. eleje, öntött bronz, 11 fejjel és 8 karral. Kezeiben különböző szimbolikus tárgy, többek között lótusz, koszorú, íj, virág, dió. M: 60 cm. /// "Avalokiteshvara látta minden teremtmény szenvedését, majd megígérte, hogy ha nem tudja teljesen eltüntetni a szenvedést, akkor a feje tíz darabra törhet. Így történt. Az Amitabha Buddha megsajnálta, ezért felhelyezte testére a tíz darabot együtt, tíz különálló fejet alkotva. A saját fejét adta hozzá tizenegyediknek. Ez a fej a szobor tetején helyezkedik el. A dühös fej - felülről a második - jelképezi az együttérzést és a védelmezni akarást."
Antik faragott és kézzel festett hold és nap szimbólumokkal fa asztali lámpatest, modern működő szerelékkel és 2 db lámpabúrával, sérülésekkel, m: búrával cca 50 cm
Lhotte antik francia szódavizes kancsó. Fajansz, kézzel festett, XIX. sz. jelzett 2 db ezüst (Ag) figurás, jelzett dugóval. / Lhotte antique French soda water pitcher. Faience, hand-painted, XIX. s. marked with 2 silver (Ag) figured, marked plugs.