1927 Képzőművészet. Művészeti folyóirat. 1927. augusztus. I. évfolyam. 1. szám. Szerk. Gyöngyösi Nándor. A belső címlapon Horthy Miklóssal. A borítón kis szakadással.
Dr. Gömör Béla: Kis fotótéka. Portrék egy gyűjteményből. Bp., 2002, GMR Reklámügynökség. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Berecz Sándor: A képzőművészetek története. Gyoma,[1904], Kner Izidor, 199+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói, préselt, egészvászon-kötés, Kner-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, egy lap (21/22) sérült, hiányos.
"A nő a művészetben". A 75-ik jubiláris év harmadik kiállítása. Képes tárgymutató. 1936 október-november. Bp., 1936, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel, többe közt Márffy Ödön, Glatz Oszkár, Szánthó Mária, Kacziány Aladár, Vastagh György, Lux Elek műveinek reprodukcióival illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
Éber László: Donatello. Művészeti Könyvtár. Bp., 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), (4)+142+(6) p. + X t. (fekete-fehér képtáblák, hártyapapírral). Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, sérült, foltos gerinccel, bélyegzőkkel.
Philippe Néagu - Jean-Jacques Poulet-Allamagny: Anthologie d'un patrimoine photographique. 1847-1926. Paris, 1980., Caisse Nationale des Monuments Historiques et des Sites. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Nagy Pál: Journal in-time 1974-1984. Párizs, 1984, Magyar Műhely. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Nagy Pál (1934- ) avantgárd író, műfordító, újságíró, tipográfus, a Magyar Műhely c. irodalmi, művészeti és kritikai folyóirat alapítója által Lugosi (Lugo) László (1953-2021) fényképész, művészeti szakíró részére DEDIKÁLT példány.
La sede central de Tabacalera. Dos edificios para la historia de Madrid. Szerk.: Helena Iglesias. H.n., 1986, Tabapress. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kiadói egészvászon tokban.