Katona József: Bánk bán. Magyar Remekírók. Pest,1862, Heckenast, 242 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval, az arckép hiányzik.
Külföldi Lant. Magyar költők műfordításai. II. kötet. Külföldi Remekírók. Bp.,é.n, Franklin, 247 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a hátsó szennylap és az utolsó lap kijár.
Somogyváry Gyula: A Rajna ködbevész. Bp.,(1935),Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban. Első kiadás. Szép állapotban.
Antal Sándor: Jörru története. Novellák. Gyoma, 1913, Kner Izidor. Kiadói festett, címkézett, feliratos egészvászon-kötés, Kner-kötés, a gerincén a címke kissé hiányos.
François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1942, Officina. Tizedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Bp., é.n. (1939), Nyugat, 262+1 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel. Első kiadás.