Gyulai Pál költeményei. Bp.,1870, Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.,) 1 t.+336 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, kissé kopott borítóval, kissé szakadozott szennylapokat.
Bajza József összegyűjtött munkái. I. kötet. Életrajzi bevezetéssel és jegyzetekkel. Sajtó alá rendezte Badics Ferenc. Bp.,1901, Franklin, 1 t.(acélmetszet)+363+5 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen apró kopásnyomokkal.
Eötvös József: Magyarország 1514-ben III. kötet. Bp., 1847, Hartleben K. Adolf, 355 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel. A címlapon daruvári Jankovics grófok címeres bélyegzőjével.
Petőfi album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Pesti Napló. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, 140 p. Kissé piszkos borítóval
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, egy lapon ceruzás firkával
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. IV. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, hátsó előzéklap hiányzik
MTA sorozat kötetei. 3 db: Csengery: Euripides drámái II.-II.; Faguet Emil: A XVIII. század. Irodalmi tanulmányok. ford: Haraszti Gyula. Bp., 1898. (Egy lap kijár) Egységes, egészvászon sorozatkötésben.
Báró Eötvös József munkáiból. S. a. r.: Vojnovich Géza. 1. köt.: Szépirodalmi művek. Bp., 1905, Franklin (Magyar remekírók 30.). Díszes szecessziós vászonkötésben, jó állapotban.