Forbáth László: A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal, két térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sozozatkötésben, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
Italo Balbo: Repülőrajokkal az óceánon át. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította Révay József. Bp., é.n., Lampel R. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban. Szinyei Merse Pálnak, a festő Szinyei Merse Pál (1845-1920) unokájának, Szinyei Merse Anna (1942-) művészettörténész apjának a névbejegyzésével.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, fekete-fehér fotókkal.
Sz. Bozóki Margirt: Az emberi élet sorsfordulóinak szokásai és hiedelmei három Koppány menti községben. Múzeumi füzetek. Szekszárd, 1989, Béri Balogh Ádám Megyei Múzeum.
dr. Bedy Vince: Győr katolikus vallásos életének múltja. Győregyházmegye múltjából V. szám. Győr, 1939, Győregyházmegyei Alap Nyomdája. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
Monographien zur Erdkunde c. helytörténeti, utazási képes könyvsorozat (BIelefeld, cca 1927, Leipzig) 9 db kötete jó állapotban, nyl védőborítókkal Palesztínától Rómáig.