Szepes (Schütz) Béla: Hatvan hevesmegyei község története. Hatvan, [1994], Heves Megyei Múzeumi Szervezet Hatvany Lajos Múzeum, Nagy-Gáspár Kft-ny., 181+2 p.+8 t.(Közte egy kihajtható.) Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Magyarország vármegyéi és városai. Vas vármegye. Bp., 1989, Dovin Művészeti Kft. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp,1936, Grill Károly. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, szép állapotban. Első kiadás.
Debrecen sz. kir. város és Hajdú vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek)+12+XV p.+264 számozott hasáb (adattár, oldalnként 3 hasáb elrendezéssel). Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1913, Karl Baedeker, XL+16+588 p. 29. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kis sérülésessel a gerincén, térképekkel illusztrálva, német nyelven, jó állapotban./ Linen binding, in German. Twenty-nine edition, with little damaged on the spine, in good condition.
Cholnoky Jenő, Germanus Gyula et alii: A Föld felfedezői és meghódítói I-V. kötet. I. kötet: Európa, KisÁzsia, Belső- és Kelet-Ázsia. II. Észak- és Dél-Afrika. III. India, Ausztrália és Oceánia. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. V. kötet: Északi és Déli-sark. Bp, 1938. Révai. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a II-IV. kötetek gerince sérült, a kötéstáblák belsején sérülés, folt, magánkönyvtári pecséttel.