Hajdúszoboszló monográfiája. Szerk.: Dankó Imre. Hajdúszoboszló, 1975, Hajdúszoboszló Város Tanácsa , 1975, 847 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó szennylap és az utolsó két lap kissé foltos.
C. Harrach Erzsébet-Kiss Gyula: Vasi műemlékek. Településtörténet, építészettörténet, művelődéstörténet. Szerk.: Rózsa Béla. Szombathely, 1983, Vasi megyei Tanács, (Slyvester János Nyomda-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bölöni Farkas Sándor: Utazás Észak-Amerikában. Sajtó alá rendezte, és bevezetővel ellátta: Remenyik Zsigmond. Bp.,1943, Officina. Átkötött egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen.
Debreceni bibliográfia. Alapvető irodalom a város ismertetéséhez. A Városi Tanács és a Kossuth Lajos Tudományegyetem Könyvtárának közös kiadványa Debrecen 600 éves évfordulójára. Az anyagot gyűjtötték és összeállították: Bata Imre, Lengyel Imre, Varga Zoltánné. Debrecen, 1961, Alföldi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papírborítóban, foltos gerinccel, foltos és szakadozott papírborítóval. Megjelent 1000 példányban.
Dr. Pitroff Pál: A győri sajtó története (1728-1850). Győr, 1915, Győr Szabad Királyi Város. Félvászon kötés, ceruzás aláhúzásokkal, egyébként jó állapotban.
Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában I-II.kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1931-1932, Szent István-Társulat, Stephaneum-ny. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.
Martin Johnson: Afrika csodavilága. Az "elefántok" új kiadása. Fordította Ruzitska Mária. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.