Források Budapest múltjából I-IV. kötet. I. kötet: Források Buda, Pest és Óbuda történetéhez 1686-1873. II. kötet: Források Budapest Történetéhez 1873-1919. III. kötet: Források Budapest Történetéhez 1919-1945. IV. kötet: Források Budapest Történetéhez 1945-1950. Szerk.: Bácskai Vera, H. Kohut Mária, Szekeres József, Gáspár Ferenc.Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai I-IV. Bp., 1971-1973, Fővárosi Levéltár. Kiadói aranyozott műbőrkötésben, kiadói papír védőborítóban, kopott papírborítókkal, az egyik papírborító javított, egyébként jó állapotban.
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, pár helyen amatőr módon javított kötéssel, egy térkép kijár, egy lap (31-32.) szakadt, sérült. / Linen binding, some pages repaired, one page damaged, one map coming out, in German language.
Karl Baedeker: Italie Septentrionale jusqu'a Livourne, Florence et Ravenne. Leipzig-Paris, 1899, Karl Baedeker, LVI+516 p. 15. kiadás. Számos térképpel. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos borítóval és lapokkal./ Linen-binding, spotty pages and cover, in French language. 15. Edition.
Karl Baedeker: La Suisse et les parties limitrophes de la Savoie et de l'Italie. Leipzig, 1928, Karl Baedeker, LVI+632 p. 30. kiadás. Számos térképpel, közte egy kihajtható térképpel illusztrált. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban./ Linen-binding, in French language. 30. Edition.
Karl Baedeker: Paris et ses environs. Appendice du Guide a Paris. Leipzig-Paris, 1911, Karl Baedeker, XXVI+481 p.+58 p. 17. kiadás. Számos térképpel illusztrált. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban./ Linen-binding, in French language. 17. Edition.
Julius Meuer: Kleiner illustriertes Führer durch Wien und Umgebung. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartleben's Verlag, VIII+112+16 p. Hetedik kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, a kihajtható címkép szakadozott, a térképmelléklet hiányzik./ Julius Meuer: Kleiner illustriertes Führer durch Wien und Umgebung. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartleben's Verlag, VIII+112+16 p. Seventh Edition. Linenbinding, in German language, the frontispiece raunchy, the map lost.
Dr. Reich Milton Oszkár: Erdély útikönyv. Térképmelléklettel és a szerző fényképfelvételeivel. Bp., 1942, Eggenberger, 232+4 p.+8 t.+2 kihajtható térképvázlattal (Nagyvárad, Kolozsvár.) Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papír kötésben, a borítón kis szakadással, hiánnyal, a Kolozsvár térkép kijár, a nagyméretű kihajtható térkép-melléklet hiányzik.
René Bazin: A Szahara szíve. (Charles de Foucauld.) Bp.,1931, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, kijáró elülső szennylappal.
Lipták Gábor-Zákonyi Ferenc: Veszprém megye a szabadságküzdelmekben. Veszprémi Könyvek 1. Veszprém, 1958, Veszprém Megyei Tanács Népművelési Osztálya. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, kis folttal. Megjelent 1500 példányban.
Dr. Jenei Ferenc: Emlékkönyv szabad és királyi rangra emelésének kétszázadik évfordulója alkalmával. Kiadja Győr szab. kir. város közönsége. Czigány Jenő (1902-1973) helytörténész aláírásával. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
2 db kiadvány - Czigány Jenő: A győri vár és a vármúzeum. Győr, 1957, Győri Xantus János Múzeum. + Czigány Jenő - Mónus Imre: Győr. Győr, 1958, Győr Város Tanács. Félvászon kötés, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.