gróf Széchenyi István: Lovakrul. Pesten, 1828. Petrózai Trattner. (8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás! Széchenyi első nyomtatásban megjelent műve! Ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. Későbbi, igényesen elkészített, aranyozott egészvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel.
gróf Széchenyi István: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előitélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! későbbi, a gerinc alsó részén kissé sérült félvászonkötésben. Néhol foxing-foltok előfordulhatnak.
Debrecen. Városismertető könyv. Összeállította: Tóth Béla. Debrecen, 1939, Szerző Kiadása. Kiadó, foltos papírkötés, képekkel illusztrált, egyébként jó állapotban.
Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái II-V., VII-VIII., X-XXV. kötet: A keresztény bűnbánat és bűnbocsánat; Fold és ég I-II.; A diadalmas világnézet; Elmélkedések az evangéliumról II.; Magasságok fele; Korunk lelke; Kultúra és terror; Ünnepnapok; Élet igéi I.; Az elme útjain; Hit és ész; Utak és állomások; Élet igéi II. - Az Úr ünnepei; Élet igéi III.; Új elmélkedések; Az Úr házáért; Az igazság napszámában; Iránytű; Soliloquia I.; Soliloquia II. - Élet kenyere; Sion hegyen - Tartalommutató. Bp., 1927-1928, Szent István Társulat. Díszes, aranyozott vászonkötésben, kötetenként változó, de nagyrészt jó állapotban.
Madách Imre: Az ember tragédiája. A pesti napló olvasóinak. Bp., 1897, Athenaeum. A költő arcképével, egy kézirat-hasonmással és Zichy Mihály öt fénynyomatú képével. Kiadói, aranyozott egészvászon-díszkötésben. Gerinchiányos, viseltes kötésben.