Dr. Posewitz Tivadar: Az Indiai óceán cinszigetei. I. Bangka geológiája. Függelékül: A borneói gyémántelőfordúlás. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve VII. köt. 4 füzet. Bp., 1885, Légrády-ny., (3) p.+ 146-180 p.+ 2 litho t (egy kihajtható, ). Fűzve, kiadói papírkötésben, védőkötésben
Gesell Sándor: Az ungvölgyi Luh vidékén előforduló petróleum geológiai viszonyai. (Az V. táblával.) Budapest, 1898. [Magyar Királyi Földtani Intézet], (Franklin-Társulat ny.). [3], 282-291, [2] p. 1 t (színes). Fűzve, kiadói papírkötésben, védőkötésben
Butcher, Devereux: Exploring our National Parks and Monuments. Boston, 1960, Houghton Miffin Company. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban / linen binding, good condition.
Matyóföld (1976-1977). A Mezőkövesdi városi és járási Művelődési Központ irodalmi és néprajzi munkaközösségének kiadványa. H.n., 1977. Megjelent 800 példányban. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 189+[3] p.+ 20 (kétoldalas) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
P. Antal: A Győri Kármelita-rendház kétszázéves története 1697-1897. Győr, 1897, Győregyházmegye Nyomdája. Kiadói egészvászon kötés, aranyozott lapélek, gerinc belül elvált, kopottas állapotban.