Bücher: Jagd

Zahl der Lose: 19

23812.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Fekete Lajos: Népszerű erdészeti növénytan beszélgetésekben. I-III. füzetek. [Egybekötve.] I.: Spórás növények. II.: Mohok, edényes virágtalanok, tűlevelüek. III.: Magházas növények. Bp., 1901-1905, Országos Erdészeti Egyesület ("Pátria"-ny.), VI+[2]+85 p.+ XV (színes) t.; [6]+102 p.; [4]+IV+196 p.+ 20 p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, tulajdonosi bejegyzéssel.
23813.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Ákos László - Lakos György: Erdészélet Kemenesalján. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 104 p.+ 9 t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, kissé hullámos.
23814.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1932 Nimród Vadászújság. A vadászat, ebtenyésztés, halászat, céllövés, és fegyvertechnika szaklapja. A Nemzeti Vadászat Védegylet hivatalos lapja. Szerk.: Kittenberger Kálmán. XX. évf. 22-28, 30-36. sz., 1932. aug. 1. - dec. 20. Bp., 1932, Nimród Vadászújság, IV+339-350,355-366, 371-382, 387-398, 403-414, 419-430, 435-446,467-478, 483-494, 499-510, 515-526, 531-542,547-558, 563-578 p.
23815.

1932 Nimród Vadászújság. A vadászat, ebtenyésztés, halászat, céllövés, és fegyvertechnika szaklapja. A Nemzeti Vadászat Védegylet hivatalos lapja. Szerk.: Kittenberger Kálmán. XX. évf. 22-28, 30-36. sz., 1932. aug. 1. - dec. 20.
Bp., 1932, Nimród Vadászújság, IV+339-350,355-366, 371-382, 387-398, 403-414, 419-430, 435-446,467-478, 483-494, 499-510, 515-526, 531-542,547-558, 563-578 p.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23816.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947., Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 (egy színes, 64 kétoldalas) t. Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
23817.

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947., Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 (egy színes, 64 kétoldalas) t. Egyetlen kiadás.
A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Jurán Vidor: Vadászkrónika. Egy öreg vadász naplójából. A szerző, Jurán Vidor (1879-1963) vadász, író, szerkesztő által dedikált példány! Pozsony, 1960, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó, 174+[2] p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
23818.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Hungary is the Meeting Point. Ungarn Expo 2000. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23819.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1981, Móra. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + Fekete István: Vuk. Állatregény. (Balogh Péter rajzaival.) Bp., 1975., Móra, (Athenaeum-ny.), 87+1 p. Harmad kiadás. Fekete István regénye ihlette Dargay Attila 1980-1981-ben rendezett egész estés rajzfilmjét, az 1980-as évek egyik legnagyobb hazai filmsikerét. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
23820.

Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1981, Móra. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + Fekete István: Vuk. Állatregény. (Balogh Péter rajzaival.) Bp., 1975., Móra, (Athenaeum-ny.), 87+1 p. Harmad kiadás.
Fekete István regénye ihlette Dargay Attila 1980-1981-ben rendezett egész estés rajzfilmjét, az 1980-as évek egyik legnagyobb hazai filmsikerét. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Vegyes könyvtétel, 3 db:  Molnár Gábor: Pálmakunyhó az őserdőben. Világjárók 33. Bp., 1966, Gondolat. 1. kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kopott papír védőborítóban.;  Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1973, Móra. 4. kiadás. Kiadói papírkötés.;  Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1976, Móra. 5. kiadás. Kiadói papírkötés.;
23821.

Vegyes könyvtétel, 3 db:
Molnár Gábor: Pálmakunyhó az őserdőben. Világjárók 33. Bp., 1966, Gondolat. 1. kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kopott papír védőborítóban.;
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1973, Móra. 4. kiadás. Kiadói papírkötés.;
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1976, Móra. 5. kiadás. Kiadói papírkötés.;

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Csathó Kálmán: Tavasztól tavaszig. Egy író vadászemlékei. Bp., 1964, Szépirodalmi. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23822.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
K. Hájek: Weidmannsheil! Hanau,én,Werner Dausien. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
23823.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 800 HUF
Minimales Gebot:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF