Acsády György Püspöky István Vertel Beatrix: Hajdanvolt szépasszonyok Panoráma, 2004 Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval
Tacitus összes művei I-II. köt. Ford.: Borzsák István. Bibliotheca Classica. Bp., 1980, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, egy kötet papírborítójának gerincén lyukkal.; C. Sallustius Crispus összes művei. Ford.: Kurcz Ágnes. Bibliotheca Classica. Bp., 1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Gaius Suetonius Tranquillus: A caesarok élete. Ford.: Kis Ferencné. Bibliotheca Classica. Bp., 1975, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés.
Farkas Gyula: A "fiatal Magyarország" kora. A Magyar Szemle Könyvei V. Bp. 1932. Magyar Szemle Társaság, 318+2 p. Kiadói kopott, kissé foltos aranyozott egészvászon-kötés.
2 db könyv - Niederhauser Emil: Merénylet Erzsébet királyné ellen. 1985, Helikon. + Dr. Hans Bankl: A Habsburg-ház betegei. Kiadói papír és kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.