Sven, Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész az ifjúság számára. Bp., 1914, Lampel. 214p. Kiadói egészvászon kötés, javított gerinc, kopottas állapotban.
Dr. Pakuts Béla: Küzdelmek és eredmények a lippói "Béke Őre" Mgtsz 30 éves történelméből 1948-1978. Pécs, 1979. Felelős Kiadó Karasz László tsz-elnök. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kutasi Kovács Lajos: Fekete istenek - fekete emberek. Az afro-brazil világ. ALÁÍRT! Bp., 1980, Gondolat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötés védőborítóban.
A Magas-Tátra. A Tátrai Nemzeti Park. Összeáll. és a bevezetőt írta: Milan Hirs. A fényképek kísérő szövegét írta Radek Roubal. Ford.: Tanya Pál. Bratislava/Pozsony, 1964, Osveta. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, egy lapon kivágással.
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat,VII+298 p.+LXIV t. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső illusztrált papírborítót az elülső szennylaphoz ragasztották.