cca 1910 Vízakna Állami Sósgyógyfürdő. Bp., Pallas-ny., 27+5 p. Fekete-fehér fotókkal, alaprajzokkal, helyszínrajzzal, vasúti térképpel. Kiadói haránt alakú papírkötés, a borítón angyalos-szent koronás nagycímerrel, az utolsó lapon ceruzás alaprajzokkal.
Gönczi Ferenc: Göcsej s kapcsolatosan Hetés vidékének és népének összevontabb ismertetése. Kaposvár, 1914., Szabó Lipót-ny., 689 p. + 2 (színes) t. Rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. Átkötött egészvászon-kötéssel, érdekes tulajdonosi bejegyzéssel.
Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse I-III. köt. I. köt.: A magyar középkor erkölcse. II. köt.: A prostitúció. (1541-1848). III. köt.: A polgári erkölcs. Teljes! [Egybekötve.] Bp., 1922-1923, Táltos, 207;+288;+213+3 p. Első kiadás! Számozott (23./50), a szerző, Siklóssy László (1881-1951) író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő által ALÁÍRT példány! Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, az utolsó lap és a hátsó szennylap részben összeragadt és szakadtak, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
Jankovics Marcell, Dr.: Észak szigetei. (Skócia, Orkney, Faröer, Island, Spitzbergen, Lofoten, Norvégia) Pozsony-Bratislava, 1930. Concordia. 1 t. szerző + 221 + [4] p. + 33 t. Kiadói papírborítóval. Jó állapotban
Scherer Ferenc: Gyula város története. I-II. köt. (I.: A földesúri város. II.: A rendezett tanácsú város.) + Gyula város oklevéltára (1313-1800). Szerk.: Veress Endre. Bp., 1938, Gyula m. város kiadása (Stephaneum-ny.), 478 p.+8 (kihajtható) t.; 469 p.+1 (színes) t.+ 1 (színes, kihajtható térkép) t.; XII p.+ 1 t.+ 500 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
A Magas-Tátra részletes kalauza. I - III. kötet. Szerk.: Vigyázó János és Hefty Gy. Andor. (Összesen 7 füzet.) I. kötet: Előszó A Általános ismeretek, Gyakorlati tudnivalók, A Tátra alja.; II. kötet : A tátrai nyaraló- és télisporttelepek, üdülő- és gyógyfürdők s közvetlen környékük. B: Kirándulások a völgyekbe, hágókra és a legkönnyebb csúcsokra, C: Téli élet a Magas Tátrában.; III. kötet. (Hegymászókalauz). Szerk.: Komarnicki Gyula. I-III. köt. I.: Bevezetés. Betűsoros névmutató. Kriván-Csubrina-Lengyelnyereg. II.: Kis Viszoka-Kopahágó. III.: Hátsó-Barátcsorba-Liliowe. Függelék: Téli hegymászások.; Bp. , 1917. "Turistaság és Alpinizmus", (Pécs, Wessely és Horváth-ny.), I. köt.: VIII + 403 + [21] p.; II./A.: 6+179+19 p.+lev. 5 (kihajtható térképek, közte 2 színes) t.; II/B [181]-379+19 p.+ 7 (kihajtható, színes térképek) t. II./C.: 381-431+21 p.; III/1.: XXXII+222+22 p.; III/2.: 2+225-434+22 p.; III3.: 2+[437]-520+20 p. 2. kiadás. Számos szövegközti ábrával, térképpel. A borítókon és a számozatlan lapokon rendkívül gazdag korabeli reklám-anyaggal illusztrált. A hazai turistáskodás és hegyvidéki gyógyüdülés bölcsőjének számító Magas-Tátra az 1880-as évektől a hazai idegenforgalmi fejlesztések kitüntetett terepe volt. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, illusztrált, javított kiadói tokban, az I. kötet hátsó borítója sérült, a II. kötet füzeteinek borítóin kisebb nagyobb hiányok, ragasztások, a II. kötet egyes térképein kisebb-nagyobb szakadások, a III. kötet 2. füzet borítója elvált, de a lapok mindenhol jó állapotban. "Magyar Turista Egyesület Kőbányai Asztal" bélyegzésekkel. Az első 4 füzet címlapján (I-II kötet) egykorú autográf bejegyzésekkel.
Mosolygó József: Tokaj és vidéke. Budapest, 1930. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Elek-nyomda). 191 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Első kiadás. Mosolygó József (1883-1959) görögkatolikus lelkész, helytörténész. Városmonográfiája Hegyalja társadalom- és gazdaságtörténetét tekinti át, a középkori kezdetektől a jelenkorig. A számos jogtörténeti részletet, anekdotát közreadó munka a dualizmus korától a gazdasági és művelődési fejlődés részletein szívesen elidőz, nagy erővel méltatja a társadalomba mélyen beágyazott egyházak, egyesületek és iskolák szerepét. A lelkész hazafias szellemben írt monográfiája nem feledkezik el Tokaj első világháborús hősi halottjainak lajstromozásáról sem. Függelékben Hegyalja más településének rövid jellemzése, valamint adatközlői életrajzok. A címlapon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. (Magyar városok monografiája.) Aranyozott, kissé kopott, enyhén sérült, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Tokaj városának aranyozott, dombornyomású címerével.
Szontagh, Nikolaus: Tátra Führer. Wegeweiser in die Hohe Tátra und in die Bäder der Tátragegend. Bp., 1896, Singer és Wolfner (Singer-Wolfner's Reisehandbücher). 226 (8)p.Két térképmelléklettel, egy hiányzik. Kiddé foltos egészvászon kötésben. Ritka!
Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., é. n., Singer és Wolfner (Singer-Wolfner Kalauz-könyvei). Első kiadás. 3 térképpel. 1 t térkép 216 + (12) p. 2 t, térkép, Tátra látóképe. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben
Póda Endre, pódafai: A soproni római kath. ,,parochia" és a ,,soproni kath. hitközség" története. Sopron sz. kir. város, a győri püspökség, és a plébánia levéltáraiban őrzött okiratok nyomán írta: - - . Függelék: Szent Jakab kápolnájának leírása 1886. Sopron, 1892, Soproni Kath. Konvent (Litfass Károly-ny.), 6 sztl. lev.+ 169+(3) p.+ 8 t.; XXVI p.+ 9 t. Kiadói félvászon-kötés, széteső, rossz állapotban, hiányzó gerinccel, kijáró lapokkal, 3 hiányzó táblával.
Slatin, Rudolf [Karl von]: Feuer und Schwert im Sudan. Meine Kämpfe mit den Derwischen, meine Gefangenschaft und Flucht 1879-1895. Von Rudolph Slatin Pascha. Mit einem Porträt, 19 Abbildungen von Talbot Kelly, einer Karte und einem Plan. [Lipcse] Leipzig, 1896. Verlag und Druck von F. A. Brockhaus. 1 t. (hártyapapírral védett címkép, heliogravűr) + X + [2] + 596 + [2] p. + 19 t. + 2 térkép (színes, kihajtható). Első német kiadás. Rudolf Karl von Slatin (1857-1932) osztrák kalandor, katonatiszt, darfúri pasa beszámolója dél-szudáni kalandjairól. A török birodalomtól gyakorlatilag elszakadtan működő Egyiptom a Szuezi-csatorna építése során előbb államcsőd közeli helyzetbe, majd nyugati tőkeinjekciók révén egyre inkább angol befolyás alá került. Egyenlítőhöz közeli, szudáni területeire az 1870-es évektől egyre gyakrabban állítottak európai származású kormányzókat. Ezek egyike volt a Szudánban már korábban is megforduló osztrák katonatiszt és kalandor, Rudolf Slatin, avagy helyi elnevezése szerint Slatin pasa. 1879-es kinevezésétől kezdve a törzsi lázongások berekesztésével, illetve a polgárháborús körülmények között felújuló kelet-afrikai rabszolgakereskedelem felszámolásával bízták meg, ám rövidesen katonai konfliktusba került a helyi vallási vezetőkkel, mely küzdelemben (a kötetben hosszan ecsetelt katonai hőstettei ellenére) foglyul ejtették. Évtizedes fogságából végül kalandosan szökött meg. Kalandos részletekben, közép-afrikai néprajzi és törzsi részletekben, valamint politikai fordulatokban gazdag beszámolója 1896-ban egyszerre jelent meg angolul és németül. Példányunk az első kiadás második lenyomatából származik. Az osztrák kalandor beszámolója valóságos könyvszenzációnak számított a korban, számos nyelvre lefordították. Magyar nyelvű változata szintén 1896-ban jelent meg, "Tűzzel-vassal a Szudánban: küzdelmeim a dervisekkel, fogságom és szökésem" címmel. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.