Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

10 000 12 000 14 000

Rufpreis:

9 500 HUF
25,75 EUR, 29,69 USD

Minimales Gebot:

10 000 HUF

Beschreibung:

Mosolygó József: Tokaj és vidéke.
Budapest, 1930. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Elek-nyomda). 191 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Első kiadás.
Mosolygó József (1883-1959) görögkatolikus lelkész, helytörténész. Városmonográfiája Hegyalja társadalom- és gazdaságtörténetét tekinti át, a középkori kezdetektől a jelenkorig. A számos jogtörténeti részletet, anekdotát közreadó munka a dualizmus korától a gazdasági és művelődési fejlődés részletein szívesen elidőz, nagy erővel méltatja a társadalomba mélyen beágyazott egyházak, egyesületek és iskolák szerepét. A lelkész hazafias szellemben írt monográfiája nem feledkezik el Tokaj első világháborús hősi halottjainak lajstromozásáról sem. Függelékben Hegyalja más településének rövid jellemzése, valamint adatközlői életrajzok.
A címlapon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
(Magyar városok monografiája.)
Aranyozott, kissé kopott, enyhén sérült, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Tokaj városának aranyozott, dombornyomású címerével.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF