Madarász László, Vitéz: Légi háború 1-11. füzet + képfüzet. Összesen 12 füzet (Teljes!) Egybe kötve, eredeti címlapokkal. Budapest, 1926-1927, Szerzői kiadás (Hornyánszky Viktor Rt., Bp.), 48 p. + mell (16 p.); 56 p. + mell (8 p.); 48 p. + mell (6 p.); 60 p. + mell (8 p.); 125 p.; 112 p.; 52p., 12 p., + mell (48t.): Vászonkötésben az eredeti borítóval a címlapon. Egyben nagyon ritka!
Max Valentiner: Der Schrecken der Meere. Meine U-Boot-Abenteuer. Zürich-Leipzig-Wien,1931,Amalthea-Verlag, 1 (címkép) t.+327+1 p.+7 (kétoldalas ekete-fehér képtáblák) t. Német nyelven. Horthy Miklósnak szóló nyomtatott ajánlással: "Sr. Durchlacht dem Herrn Reichsverweser von Ungarn Admiral Nikolaus Horthy de Nagybánya dem glorreichen Sieger der Otranto-Slacht in Verehrung gewindet." Christian Valentiner kapitány (18833-1949) az első világháború elismert német tengeralattjáró-parancsnok a. Az első világháború 3. legtöbb pontot elért U-boat-parancsoka, és érdemeiért "Pour le Mérit"-tel tüntették ki. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kissé foltos lapélekkel.
Vida István: Egy petesházi tüzér visszaemlékezése a II. világháborúra 1941-1945. A szerző által dedikált példány! Lendva, 1998, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, 138+[2] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Szádeczky Kardoss Lajos, Dr.: Przemysltől Breszt-Litovszkig. Harcztéri élmények és lengyel-magyar történeti emlékek. Budapest, 1916. Franklin. 247 + [1] p. Modern nylkötésben, az eredeti borító felhasználásával
Michael v. Piringer/[Piringer Mihály]: Ungarns Banderien und desselben gesetzmäßige Kriegsverfassung überhaupt II kötet. Wien (Bécs), 1816, Degenschen Buchdruckerey-Buchdruckerey des J. B. Zweck, 535 p. + [1] p. Első kiadás. Korabeli erősen sérült papírkötésben. Néhány lap gyűrött
Edwin Erich Dwinger: Die Armee hinter Stacheldraht: Das Sibirische Tagebuch. Jena,[1929.],Eugen Diedrichs Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, 1936-os német nyelvű ajándékozási sorokkal.