Wolfgang Paul: Geschichte der 18. Panzer-Divission 1940-1943. Mit Geschichte der 18. Artillerie-Division 1943-1944. Anhang Heeresartillerie-Brigade 88. 1944-1945. 1989., Preußischer Militär-Verlag. Német nyelven. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Udo Walendy: Bild "Dokumente" für die Geschichtsschreibung? Vlotho, 1973, Verlag für Volkstum und Zeitgeschichtsschreibung, 79+1 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dolinay Gyula. Ifjusági olvasmányok fiuk és leányok számára. Számos képpel. (86 l.) Budapest, 1884. Légrády. Kiadói papírborítóval Aranyozott korabeli egészvászon kötésben .
[Folyóirat] Képes Tábori Újság. Képes hetilap. Szerkeszti Gáborjáni Szabó Lőrinc és Csizmarek J. Mátyás. III. évfolyam, 17. szám. (1944. április 22.) (Budapest), 1944. M. Kir. Honvéd Haditudósító Osztály Parancsnoksága (Stádium Sajtóvállalat Rt.) [16] p. A Honvéd Haditudósító Osztály Parancsnoksága által kiadott, gazdagon illusztrált hetilap a frontkatonák tájékoztatását szolgálta. Az ország 1944. március 19-i megszállását követő időszakban keletkezett lapszámunk a szuverenitás elvesztése ellenére helyén maradt Horthy Miklós hadparancsával kezdődik. Részlet a szózatból: "Honvédek! Magyar katonák! A háború végső kifejlődéséhez közeledik, és döntő szakaszához jutott. Elsősorban a magyar sors szempontjából, mert az ellenség itt áll egészen határaink közelében. Most tehát ismét Hazánk közvetlen megvédéséről van szó. Erre gondoljon mindenki, amidőn az 1. hadsereg, apái nyomdokain, elindul a Kárpátokon át Galícia területére, ahol 1914-18-ig oly sok dicső csatában tündököltek a magyar fegyverek. Elvárom, hogy mindenki megtegye kötelességét, [így] méltók lesztek a hős elődökhöz. Fájdalmasan érint, hogy e nehéz órán nem lehetek köztetek. Gondom lesz azonban arra, hogy itthon a lehetőség legvégső határáig gondoskodás történjék azokról, akik hozzátok legközelebb állnak". Lapszámunk hadi hírösszefoglalója a Kárpátok előterében zajló ütközetekről, illetve az erődítés munkálatairól számol be. A hírösszefoglalóban Budapest bombázásáról készített képriport, a zsidók elleni legújabb rendelkezések kivonata, illetve a német-magyar kívánsághangverseny képei. Rövid néprajzi összeállítás a puszta életéről, a hadi termelésről, illetve egy japán mese nyugtatja a kedélyeket. Folyóiratunk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.
Erich Kern: Generalfeldmarschall Ferdinand Schörner. Ein deutsche Soldatenschicksal. Pr. Oldendorf,1985.,K. W. Schötz KG. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sztrokov, A. A.: A katonai művészet története. A szerző által Liptai Ervin hadtörténész részére dedikált példány! Moszkva, 1967, Katonai Kiadó, 710+[2] p. Orosz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Joachim von Schaulen: Hasso von Manteuffel. Panzerkampf in Zweiten Weltkrieg. Berg am See,1983,Kurt Vowinckel. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
Otto E. Moll: Die deutschen Generalfeldmarschälle 1935-1945. Bearbeitung Wolfgang W. Marek. Rastatt, 1961, Erich Pabel. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.