https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 515

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Adolf Reile: Die neue Perspektive des Architekten. Stuttgart,(1923.) Julius Hoffmann, 8 p.+XXXVI t. Német nyelven. 2. kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne az eredeti, de sérült papírborítóval. Málik József (1895?1963) építészmérnök, törvényszéki hites szakértő névbejegyzésével. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval.
1
23397.

Adolf Reile: Die neue Perspektive des Architekten. Stuttgart,(1923.) Julius Hoffmann, 8 p.+XXXVI t. Német nyelven. 2. kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne az eredeti, de sérült papírborítóval. Málik József (1895?1963) építészmérnök, törvényszéki hites szakértő névbejegyzésével. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
500 HUF
500 600 700
Lyka Károly: Magyar művészet 1800-1850. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 640+(4) p. Oldalszámozáson belül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
1
23398.

Lyka Károly: Magyar művészet 1800-1850. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 640+(4) p. Oldalszámozáson belül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600
Várnay Alfonz orvos festő művészete. Vál. és szerk.: Várnay Alfonz. Bp., 2004, EFO. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23399.

Várnay Alfonz orvos festő művészete. Vál. és szerk.: Várnay Alfonz. Bp., 2004, EFO. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600
J. Hillier: Japanese Colour Prints. London, 1991, Phaidon. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
1
23400.

J. Hillier: Japanese Colour Prints. London, 1991, Phaidon. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600
Haulisch Lenke: A szentendrei festészet. Kialakulása, története és stílusa 1945-ig. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
1
23401.

Haulisch Lenke: A szentendrei festészet. Kialakulása, története és stílusa 1945-ig. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600
Sophie Monneret: Renoir. Ford.: Vallató Péter. Bp., 2005, Aquila. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
23402.

Sophie Monneret: Renoir. Ford.: Vallató Péter. Bp., 2005, Aquila. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600
Janos Ber. Malereicolage - Zeichnung 24. April - 2 Juni 1990. Hannover, 1990, Galerie Marika Marghescu. Német nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
23403.

Janos Ber. Malereicolage - Zeichnung 24. April - 2 Juni 1990. Hannover, 1990, Galerie Marika Marghescu. Német nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
700 HUF
700 800 900
Deim Pál festőművész kiállítása. Szerk.: Herczeg Ibolya. Bp., 1974, Műcsarnok, 10 sztl. lev. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón a műanyag borítás sérült, pár lap alsó szélén kis sérüléssel.
1
23404.

Deim Pál festőművész kiállítása. Szerk.: Herczeg Ibolya. Bp., 1974, Műcsarnok, 10 sztl. lev. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón a műanyag borítás sérült, pár lap alsó szélén kis sérüléssel.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
700 HUF
700 800 900
1984 Sváby. Szerk.: Egri Mária. Bp., 1984, Ernst Múzeum, 24 p. Kiadói papírkötés.
1
23405.

1984 Sváby. Szerk.: Egri Mária. Bp., 1984, Ernst Múzeum, 24 p. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
700 HUF
700 800 900
Das Ideenbuch vom Wohnen. Hét woonideeen boek. Ideas for living. Le livre de séjour. Stadtlohn, én., Hülsta. Angol, francia, és holland nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23406.

Das Ideenbuch vom Wohnen. Hét woonideeen boek. Ideas for living. Le livre de séjour. Stadtlohn, én., Hülsta. Angol, francia, és holland nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
600 HUF
600 700 800
(Körtvélyessy Béla):  A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.
1
23407.

(Körtvélyessy Béla): A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600
"Júniusi hetek". Magyar mesterművek kiállítása 1936. június 6-30-a között. [Budapest], 1936. Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület. 1 t. (címkép) + [20] p. + 16 t. Egyetlen kiadás. A XIX. és XX. századi magyar festőművészek műveiből nyílt festészeti tárlatot Petrovics Elek művészettörténész rendezte, kötetünk előszavát is ő írta. Az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés, a hátsón ismeretlen kéztől való rajzvázlat. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
1
23408.

"Júniusi hetek". Magyar mesterművek kiállítása 1936. június 6-30-a között.
[Budapest], 1936. Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület. 1 t. (címkép) + [20] p. + 16 t. Egyetlen kiadás.
A XIX. és XX. századi magyar festőművészek műveiből nyílt festészeti tárlatot Petrovics Elek művészettörténész rendezte, kötetünk előszavát is ő írta.
Az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés, a hátsón ismeretlen kéztől való rajzvázlat.
Zsinórral fűzött, színes, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
400 HUF
400 500 600

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar 


Ende des gebots: 19:00 22 Januar


Besichtigung: 19 bis 22 Januar


Losabholung: ab 26 Januar


Zahlungsfrist: 6 Februar


UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar


 

  Veranstaltungen

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse