(Körtvélyessy Béla): A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.
"Júniusi hetek". Magyar mesterművek kiállítása 1936. június 6-30-a között. [Budapest], 1936. Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület. 1 t. (címkép) + [20] p. + 16 t. Egyetlen kiadás. A XIX. és XX. századi magyar festőművészek műveiből nyílt festészeti tárlatot Petrovics Elek művészettörténész rendezte, kötetünk előszavát is ő írta. Az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés, a hátsón ismeretlen kéztől való rajzvázlat. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.