Bücher: Technik

Zahl der Lose: 123

Lechner Egon: Forgácsoló készülékek szerkesztésének elemei. Bp., 1966, Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval. Megjelent 2500 példányban.
21228.

Rufpreis:
1 000 HUF

Csonka Pál: Csonka János élete és munkássága. Bp., 1960, Akadémiai, 41 p. "Csonka János (1852-1939) magyar feltaláló, tiszteletbeli gépészmérnök, a magyar motor- és gépjárműgyártás úttörője. A Bánki-Csonka-féle karburátor és a vegyes üzemű Csonka-motor feltalálója, illetve az első magyar belső égésű gépjármű és az első magyar autó konstruktőre. A Műegyetem tanműhelyének első vezetője, majd nyugdíjba vonulása után az általa létrehozott autójavító műhely, illetve az abból kinövő Csonka Gépgyár vezetője. A Királyi Magyar Automobil Club egyik megszervezője." Kiadói papírkötés.
21229.

Csonka Pál: Csonka János élete és munkássága. Bp., 1960, Akadémiai, 41 p.
"Csonka János (1852-1939) magyar feltaláló, tiszteletbeli gépészmérnök, a magyar motor- és gépjárműgyártás úttörője. A Bánki-Csonka-féle karburátor és a vegyes üzemű Csonka-motor feltalálója, illetve az első magyar belső égésű gépjármű és az első magyar autó konstruktőre. A Műegyetem tanműhelyének első vezetője, majd nyugdíjba vonulása után az általa létrehozott autójavító műhely, illetve az abból kinövő Csonka Gépgyár vezetője. A Királyi Magyar Automobil Club egyik megszervezője." Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hans Dominik: Triumphe der Technik. Bongs Jugend Bücherei. Berlin,1928.,Rich. Bong. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21230.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mészáros Ferenc - Moldvai Tibor: Segédmotoros kerékpárok. Riga, Komar, Verhovina, Babetta, Jawa Mustang. Bp., 1982, Műszaki. Kiadói kartonált kötés, kopottas állapotban.
21231.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ratgeber für das Färben von tierischen und gemischten Fasern. Höchst, 1921, Farbwerke vorm. Meister Lucius & Brüning, IX+[1]+352 p.+ 2 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
21232.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

Gerster Miklós: Gyáripari balesetek Magyarországon 1900-1905. Bp., 1907, Markovits és Garai-ny., 56 p. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
21233.

Rufpreis:
2 000 HUF

ZAZ-968 típusú személygépkocsi kezelési és karbantartási utasítása. Pécs, 1974, Szikra-ny., 62+[2] p. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes borítóval.
21234.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mérőműszerek. I. rész. Forgalomba hozza: Műszer-, Irodagépkészletező és Értékesítő Vállalat. Bp., Kalibergyár, 36 sztl. lev. Fém fűzött gerincű kopott vászonmappában. + 3 sztl. lev egyéb műszerlap. + 1969 MGM Szekszárdi Műszergyára prospektus, 12 p.
21235.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vegyes személygépkocsi kenési útmutató, 4 db: Volga GAZ-24, Zaporozsec ZAZ-966, ZASTAVA 750, Moszkvics 408, 426, 433, 4 sztl. lev.
21236.

Rufpreis:
2 000 HUF

A paksi atomerőmű hatása a környezeti sugárzási helyzetre II. (1986-1988.) Szerk.: Sztanyik B. László, Kanyár Béla, Rósa Géza. Bp., 1989, PRODINFORM, III+108 p. Megjelent 200 példányban. Kiadói papírkötés.
21237.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Budapesti Műszaki Egyetem oktatóinak és kutatóinak szakirodalmi munkássága 1952-1961. Szerk.: Kósa György, Cholnoky Tiborné, és Nosek Margit. Bp., 1966, Tankönyvkiadó, 278+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21238.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szűcs József (szerk.): Az Ezermester kiskönyvtár 10., 12., 13., 18., 28. 1972-1988. 5 db. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21239.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF