Meisterwerke aus dem Besitz des Stuttgarter Gelerievereins. Stuttgart, 1996., Stuttgarter Galerienverein. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, köze Monet, Van Gogh, Schiele, Dalí és mások. Kiadói papírkötés.
Spurensicherung 40 Jahre Werbung in der DDR. Kabinettstücke aus der Sammlung Ute und Michael Berger. Frankfurt am Main,1990,Deutscher Werbemuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Miroslav Micko: Paul Cézanne. Bayreuth, 1981, Gondrom. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. R. W. Schmidt: Die Technik in der Kunst. Stuttgart, Franckhs Technischer Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, a hátsó szennylapon firkával.
Stefan Borchardt: Carl Roersch. Ein Schweizer Maler. Stuttgart, 2015, Belser. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
Faszination Malerei. 550 Meisterwerke entdecken und verstehen. Hrsg. von Alexander Sturgis und Hollis Clayson. Stuttgart,2000,Belser. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kristian Sotriffer: Heu& Stroh. Ein Beitrag zur Kultur- und Kunstgeschichte. Linz, 1990, Veritas. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kurt Kranz: Sehen Verstehen lieben. Drei Schritte in die Kunst. Stuttgart, 1963, Europäischer Buchklub. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Robert A. M. Stern: Moderner Klassizismus. Entrwickung und Verbreitung der klassischen Tradition von d er Renaissance bis zur Gegenwart. Stuttgart,1990,Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Giovanna dal Magro - Anna Paola Zugni Tauro: Löwen. Auf den Spruen des Löwen. Eine Kunst- und Kulturgeschichte. München, 1992, Diedrichs. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A korai reneszánsz. A művészet története sorozat. Szerk.: Aradi Nóra. Bp., 1991, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.