Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 593

Clara Santini: Mille mobili veneti. Vol. I-III. Vol. I. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Vicenza, Treviso e Belluno.; Vol. II. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Verona, Padova e Rovigo. Vol. III. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Venezia. Modena, 1999-2002, Artioli Editore. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka a velencei bútorművészetről. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, jó állapotban.
20039.

Clara Santini: Mille mobili veneti. Vol. I-III.
Vol. I. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Vicenza, Treviso e Belluno.;
Vol. II. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Verona, Padova e Rovigo.
Vol. III. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Venezia.
Modena, 1999-2002, Artioli Editore. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka a velencei bútorművészetről. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, jó állapotban.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Dyer, Lisa (szerk.): Klasszikus divat a 20. század legfontosabb divattervező és stílusai. Zandra Rhodes előszavával. Pécs, 2007, Alexandra. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20040.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Pál József-Újvári Edit: Szimbólumtár. Jelképek, motívumok, témák az egyetemes és magyar kultúrából. Bp., 2001, Balassi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20041.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie. [Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes). Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken Ex libris. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20042.

Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie.
[Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes).
Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
Az első előzéken Ex libris.
Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
12 000 HUF

Halálfolklór. Benkő Viktor 11 groteszk grafikája Kornis Mihály kisprózáihoz, illusztrált kiadói mappában. (Dedikált.) Budapest, [1992 körül]. [Nyomda nélkül]. 11 nyomat, méretük egységesen: 205x295 mm. Dedikált: "Bajkózajkó Anikónak: Benkő Viktor". Nyomatainkon Benkő Viktor (sz. 1950) grafikusművész szürreális rajzai Kornis Mihály 1976-1979 között, eredetileg folyóiratokban megjelent kisprózáit kísérik. A Kádár-kori állampolgárok tragikusan groteszk nyomorúságait elbeszélő rövidprózák munkahelyi, futballmérkőzési, múzeumlátogatási, közlekedési, párkapcsolati jeleneteket adnak közre. Valamennyi nyomatot "Halálfolklór" feliratú bélyegzés, a tartalmazó mappa belső oldalán a grafikusművész saját kezű dedikálása. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. Jó állapotú lapok illusztrált kiadói mappában. Jó példány.
20043.

Halálfolklór. Benkő Viktor 11 groteszk grafikája Kornis Mihály kisprózáihoz, illusztrált kiadói mappában. (Dedikált.)
Budapest, [1992 körül]. [Nyomda nélkül]. 11 nyomat, méretük egységesen: 205x295 mm.
Dedikált: "Bajkózajkó Anikónak: Benkő Viktor". Nyomatainkon Benkő Viktor (sz. 1950) grafikusművész szürreális rajzai Kornis Mihály 1976-1979 között, eredetileg folyóiratokban megjelent kisprózáit kísérik. A Kádár-kori állampolgárok tragikusan groteszk nyomorúságait elbeszélő rövidprózák munkahelyi, futballmérkőzési, múzeumlátogatási, közlekedési, párkapcsolati jeleneteket adnak közre. Valamennyi nyomatot "Halálfolklór" feliratú bélyegzés, a tartalmazó mappa belső oldalán a grafikusművész saját kezű dedikálása.
Jó állapotú lapok illusztrált kiadói mappában. Jó példány.

Rufpreis:
12 000 HUF

Valyaeva, Maria: Morphology of the Russian Abstract. Sketch of a Study. Moscow, 2003, Virtual Gallery & Publishing Russian Contemporary Art. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20044.

Rufpreis:
10 000 HUF

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /  Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!
20045.

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Waltraud Neuwirth: Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen 1867 - 1922 I-II. Wien, 1976-1977, Selbstverlag Dr. Waltraud Neuwirth, 368 p.; 374+2 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal, színes fotókkal, és jelzésekkel illusztrált! Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt, kopott papír védőborítóban. Ritka! Nagyon komoly szakmunka!
20046.

Rufpreis:
44 000 HUF
119,24
137,50

Krisztina Passuth - Maria Tyl: L'Avant-Garde Hongroise á La Galerie Der Sturm. (1913-1932.) Catalogue d'exposition. [Paris,2018],Editions Le Minotaure. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
20047.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Scheublein 2 darab aukciós katalógus, vegyes régiség témában, 2012-2018.
20048.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sotheby's 2 darab aukciós katalógus, régi festmények témában, benne sok magyar vonatkozással: Vaszary János, Rafael Viktor, Frank Frigyes, Medveczky Jenő, Mednyánszky László, Rákosy Nándor, Zichy Mihály. 2008-2009.
20049.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dorotheum aukciós katalógus, vegyes régiség témában, 2011.
20050.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF