Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 173

Henry Ford: Das grosse Heute, das grössere Morgen. Unter Mitwirkung von Samuel Crowther. Leipzig, 1928, Paul List Verlag, VIII+355+(1) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos, néhány kijáró lappal. / In German language. Hardcover, with torn dust jacket, slightly stained, with a few loose pages.
21043.

Rufpreis:
1 200 HUF

Marx, [Karl] Károly:  Osztályharcok Franciaországban 1848-tól 1850-ig. Friedrich Engels bevezetésével és August Bebel előszavával. Fordította Bresztovszky Ede. Budapest, 1924. A Népszava-könyvkereskedés kiadása ("Világosság" Könyvnyomda Rt.) 152 p. Első magyar kiadás. Az 1848. évi párizsi forradalmakat a helyszínen átélő Karl Marx társadalomelméleti írása az osztályellentétek elmélete alapján kísérli meg értelmezni a forradalom okait, tendenciáit és végkifejletét. A mű eredeti nyelven "Die Klassenkämpfe in Frankreich 1848 bis 1850" címen jelent meg (London, 1850), fordításunk a mű második kiadása alapján készült, melyhez Friedrich Engels és August Bebel írtak előszót. Néhány oldalon aláhúzások. Fűzve, színes, keretdíszes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
21044.

Marx, [Karl] Károly: Osztályharcok Franciaországban 1848-tól 1850-ig. Friedrich Engels bevezetésével és August Bebel előszavával. Fordította Bresztovszky Ede.
Budapest, 1924. A Népszava-könyvkereskedés kiadása ("Világosság" Könyvnyomda Rt.) 152 p. Első magyar kiadás.
Az 1848. évi párizsi forradalmakat a helyszínen átélő Karl Marx társadalomelméleti írása az osztályellentétek elmélete alapján kísérli meg értelmezni a forradalom okait, tendenciáit és végkifejletét. A mű eredeti nyelven "Die Klassenkämpfe in Frankreich 1848 bis 1850" címen jelent meg (London, 1850), fordításunk a mű második kiadása alapján készült, melyhez Friedrich Engels és August Bebel írtak előszót.
Néhány oldalon aláhúzások.
Fűzve, színes, keretdíszes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tömegek és ünnepek. A nyilvánosság rítusai a közép-európai modernségben. Szerk.: Csúri Károly, Orosz Magdolna, Szendi Zoltán. Mű-helyek 8. Bp., 2009, Gondolat, 323 p. Kiadói papírkötés.
21045.

Rufpreis:
2 400 HUF

Simon Endre: Nyelvészeti tanulmányok. A szerző, Simon Endre által Kiss Dénes (1936-2013) József Attila-díjas (1975) író, költő, műfordító, nyelvész részére DEDIKÁLT példány. Montreal, 1990, (Szerzői), 4+67 p. Kiadói papírkötés, bejelölésekkel és bejegyzésekkel.
21046.

Rufpreis:
2 000 HUF

21047.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mérő László: Észjárások. Mindenki másképpen egyforma. 1996-1997, Terricum. Kiadói papírkötések.
21048.

Rufpreis:
2 000 HUF

Társadalompolitikai feladataink. Az 1926 október 24-30-ig tartott közegészségi és társadalompolitikai értekezlet munkálatai. Dr. Vass József m. kir. népjóléti és munkaügyi miniszter megbízásából szerk.: Balogh Andor, és Dr. Kovrig Béla. Bp.,1927,Franklin, XX+4+388 p. Bekötött papírborítókkal. Átkötött félvászon-kötésben, az elülső papírborító és a címlap kijár.
21049.

Rufpreis:
1 000 HUF

Adorján János: A magyar kenyérkérdés. Első könyv. Bp., 1939, Mérnökök Nyomdája. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21050.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sainte-Beuve,[Charles-Augustin]: Arczképek a franczia ujabbkori társadalomból. Ford., jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: Wohl Janka. Bp., 1888, MTA,(Révai-ny.),XIX+1+416+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, kopott, foltos borítóval, az utolsó 3 lap kijár.
21051.

Rufpreis:
2 000 HUF

Paul Brunton: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself.) Ford.: Gál Andor. Bp., [1942], Rózsavölgyi és Társa, 296 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, a gerincen kis sérülésekkel.
21052.

Rufpreis:
2 000 HUF

Edmund Husserl válogatott tanulmányai Gondolat Kiadó, 1972. Kiadói egészvászon kötés, minimálisan sérült papír védőborítóban.
21053.

Rufpreis:
1 800 HUF

Pauler Ákos: Bevezetés a filozófiába. (Pécs, 1933), Danubia, 268+(4) p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben.
21054.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF