Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 64

Vildrac, Charles: A rózsaszínű sziget. Bp., Franklin. Kiadói kartonált kötés, kopottas állapotban.
21593.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mesefolyamok óceánja-Szanszkrit mesék: Európa Könyvkiadó, 1974. Kiadói félvászon kötés
21594.

Rufpreis:
2 000 HUF

Cooper, J. F.: Lederstrumpf-Erzählungen. Der Pfadfinder. Der Lederstrumpf. Für die Jugend bearbeitet von E Reichenbach. Nürnberg, é.n. (1900 k.), Theo Stroefer Kunstverlag. Német nyelven. 192+192 p. (egy kötetben). 4 színes és 21 fekete-fehér illusztrációval. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon kötés, gerincen apró szakadásokkal, kissé kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, előzéklapon korabeli magyar ny. ajándékozási sorokkal.
21595.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ásgúthy Erzsébet: Az üres bölcső. [Janovits István rajzaival.] (Budapest, 1942). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 112 p. Egyetlen kiadás. Ásgúthy Erzsébet (1895-1984), a két világháború közti Eperjes primadonnája, előadóművésze, költője és drámaírója. Rövidebb meséket tartalmazó ifjúsági kötete kitérőnek számít pályafutásában. Mesekötetünk egész oldalas rajzait Janovits István grafikusművész készítette. Aranyozott, álbordás, enyhén kopott gerincű korabeli félbőr kötésben. Jó példány.
21596.

Ásgúthy Erzsébet: Az üres bölcső. [Janovits István rajzaival.]
(Budapest, 1942). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 112 p. Egyetlen kiadás.
Ásgúthy Erzsébet (1895-1984), a két világháború közti Eperjes primadonnája, előadóművésze, költője és drámaírója. Rövidebb meséket tartalmazó ifjúsági kötete kitérőnek számít pályafutásában. Mesekötetünk egész oldalas rajzait Janovits István grafikusművész készítette.
Aranyozott, álbordás, enyhén kopott gerincű korabeli félbőr kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Cooper, J. F.: Lederstrumpf-Erzählungen. Der Wildtöter. Der Letzte der Mohikaner. Für die Jugend bearbeitet von E Reichenbach. Nürnberg, é.n. (1900 k.), Theo Stroefer Kunstverlag. Német nyelven. 196+192 p. (egy kötetben). 4 színes és 21 fekete-fehér illusztrációval. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon kötés, gerincen apró szakadással, kissé foltos borítóval, foxing foltos lapokkal, kissé laza kötéssel, előzéklapon korabeli magyar ny. ajándékozási sorokkal.
21597.

Rufpreis:
2 400 HUF

Thomson-Seton, Ernest: A fekete mén. Történetek az állatvilágból. Bp., 1920, Kultura Könyvkiadó. Félvászon kötés, ajándékozási sorokkal, kopottas állapotban.
21598.

Rufpreis:
2 000 HUF

Erwin Moser: Nagypapa meséi avagy a repülő ágy. Ford.: Nádori Lídia. A szerző illusztrációival. Bp., 2016, Manó Könyvek. Kiadói egészvászon-kötés.
21599.

Rufpreis:
2 400 HUF

Takáts György:  Összefoglaló tételek a világtörténelemből. Budapest, 1922. Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt. (Arany János ny. rt.) 47 + [5] p. Egyetlen kiadás. A markáns nézőpontból megírt rövid munka 25 tételben dolgozza a világtörténelem eseményeit, fejlődésközpontú, nyugati nézőpontja kiváltképpen a hűbériség, a keresztes háborúk és a középkori városi élet fejezeteinek idealizált leírásaiban érvényesül, az újkor reformációját, a francia forradalom kérdését, valamint az angol és orosz világhatalom kifejlődésének történetét mértéktartóan elemzi, a világháború kitörése mögött pedig gazdasági okokat, a központi hatalmak összeomlása mögött pedig a globális gazdasági erőfölény nyomását feltételezi. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. (A Zászlónk diákkönyvtára, 43. szám.) Fűzve, illusztrált, javított gerincű kiadói borítóban.
21600.

Takáts György: Összefoglaló tételek a világtörténelemből.
Budapest, 1922. Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt. (Arany János ny. rt.) 47 + [5] p. Egyetlen kiadás.
A markáns nézőpontból megírt rövid munka 25 tételben dolgozza a világtörténelem eseményeit, fejlődésközpontú, nyugati nézőpontja kiváltképpen a hűbériség, a keresztes háborúk és a középkori városi élet fejezeteinek idealizált leírásaiban érvényesül, az újkor reformációját, a francia forradalom kérdését, valamint az angol és orosz világhatalom kifejlődésének történetét mértéktartóan elemzi, a világháború kitörése mögött pedig gazdasági okokat, a központi hatalmak összeomlása mögött pedig a globális gazdasági erőfölény nyomását feltételezi.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
(A Zászlónk diákkönyvtára, 43. szám.)
Fűzve, illusztrált, javított gerincű kiadói borítóban.

Rufpreis:
2 400 HUF

3 db könyv - Magyar Népmesék. Az égig érő fa; Paolo Gentile: Tapsi elveszik és megkerül; Történetek a farmon. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21601.

Rufpreis:
1 800 HUF

Jókai Mór mesés könyve. Bán Tibor rajzaival. Bp., Révai. Színes és fekete-fehér rajzokkal. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21602.

Rufpreis:
1 600 HUF

Puskin: Mese Szaltán cárról. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21603.

Rufpreis:
2 000 HUF

4 db könyv - Zalán Tibor: Hi-Szen, a guruló madár. + Móricz Zsigmond: Iciri-piciri. + Zelk Zoltán: Száll az erdő. + Weöres Sándor: Járj, baba, járj. Kiadói papír és kartonált kötés, jó állapotban.
21604.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF