Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 64

7 db füzet - Húsvéti készülődés, Ki a győztes?, Mondókák, Hópelyhecskék, Hupikék törpikék kifestőkönyv, Mese a legokosabb nyúlról, Csip-csup csodák kifestő. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21605.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lux Terka: Leányok. Bp., é.n. Légrády. 272p. Laza kiadói egészvászon kötésben
21606.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tersánszky [Józsi] Jenő: Kacor Dani csínyjei. Toncz Tibor rajzaival. Bp., 1957, Magvető. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval.
21607.

Rufpreis:
2 000 HUF

Palotai Boris: Kassai diákok. Fáy Dezső tollrajzaival. Bp., [1940], Athenaeum, 129+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, megviselt borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21608.

Rufpreis:
1 800 HUF

Milne, A[lan] A[lexander]: Micimackó. Fordította Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. (Budapest, 1956). (Kossuth Könyvkiadó - Athenaeum Ny.) 123 + [1] p. Oldalszámozáson belül Ernest H. Shepard angol grafikusművész szövegközti és egész oldalas illusztrációival. A. A. Milne (1882-1956) angol író klasszikus novellaciklusa eredeti nyelven először folyóirat-folytatásokban jelent meg, könyv alakban pedig először 1926-ban, "Winnie-the-Pooh" címmel. A rendkívül sok angol utalást tartalmazó regény magyar átdolgozása Karinthy Frigyes műve, az első magyar kiadás 1935-ben látott napvilágot. Háború utáni Micimackó-kiadásunk az 1956-ban Szikra Kiadóról Kossuth Könyvkiadóra átnevezett könyves műhely első évének fontos terméke. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése a címlap előtt meggyengült, egy levélen kisebb szakadás, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány, néhány oldalon gyermekrajz, a levelek alsó sarkán apró, halvány vízfoltosság. Színes, illusztrált, enyhén kopott, kissé sérült kiadói félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
21609.

Milne, A[lan] A[lexander]: Micimackó. Fordította Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel.
(Budapest, 1956). (Kossuth Könyvkiadó - Athenaeum Ny.) 123 + [1] p.
Oldalszámozáson belül Ernest H. Shepard angol grafikusművész szövegközti és egész oldalas illusztrációival. A. A. Milne (1882-1956) angol író klasszikus novellaciklusa eredeti nyelven először folyóirat-folytatásokban jelent meg, könyv alakban pedig először 1926-ban, "Winnie-the-Pooh" címmel. A rendkívül sok angol utalást tartalmazó regény magyar átdolgozása Karinthy Frigyes műve, az első magyar kiadás 1935-ben látott napvilágot. Háború utáni Micimackó-kiadásunk az 1956-ban Szikra Kiadóról Kossuth Könyvkiadóra átnevezett könyves műhely első évének fontos terméke.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése a címlap előtt meggyengült, egy levélen kisebb szakadás, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány, néhány oldalon gyermekrajz, a levelek alsó sarkán apró, halvány vízfoltosság.
Színes, illusztrált, enyhén kopott, kissé sérült kiadói félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fáy Aladár: A kókuszdió története és egyéb képek. 2011. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21610.

Rufpreis:
1 800 HUF

Romhányi József: Doktor Bubó. Bp., 1979, Móra. Kiadói papírkötés, első néhány lap belül részben elvált, kopottas állapotban.
21611.

Rufpreis:
1 600 HUF

3 db mesekönyv - Micimackó karácsonya; Arany László: A kismalac és a farkasok; Tordon Ákos: Tarka mese. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21612.

Rufpreis:
1 800 HUF

Radványi Kálmán:  Drága kis ország. (Néprajzi és földrajzi kalandozások.) Budapest, 1926. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 62 p. Egyetlen kiadás. Radványi Kálmán (1887-1943) gimnáziumi tanár, ifjúsági író, cserkészeti vezető, pedagógus. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel illusztrált, vegyes témájú kötetben Magyarország Erdélyhez való jogáról szól, a világháborús bolgár-magyar szövetségesi rendszert méltatja, illetve hosszan ír az első világháború előtti Oroszország hagyományos kultúrájáról. Utolsó írása Oroszország és Németország küszöbön álló szövetségét ünnepli. (A Zászlónk könyvtára. 2. szám.) Fűzve, Márton Lajos grafikusművész rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21613.

Radványi Kálmán: Drága kis ország. (Néprajzi és földrajzi kalandozások.)
Budapest, 1926. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 62 p. Egyetlen kiadás.
Radványi Kálmán (1887-1943) gimnáziumi tanár, ifjúsági író, cserkészeti vezető, pedagógus. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel illusztrált, vegyes témájú kötetben Magyarország Erdélyhez való jogáról szól, a világháborús bolgár-magyar szövetségesi rendszert méltatja, illetve hosszan ír az első világháború előtti Oroszország hagyományos kultúrájáról. Utolsó írása Oroszország és Németország küszöbön álló szövetségét ünnepli.
(A Zászlónk könyvtára. 2. szám.)
Fűzve, Márton Lajos grafikusművész rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF

Lakner Artúr: Édes mostoha. Róna Emy rajzaival. Bp., 1983. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21614.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dornbach Mária (szerk.): Erős Mackó. A finnugor népek meséi, dalai. Bp., 1984, Móra. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21615.

Rufpreis:
1 600 HUF

2 db mesekönyv: Károlyi Amy: Tik-tak. F. Győrffy Anna rajzaival. Bp., 1959, Móra, 16 sztl. lev.+ 1 (kihajtható óra, mozgatható mutatókkal) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes állapotban. + Hans Petzsch - Rudolf Engel-Hardt: Szép állatok a világ minden tájáról. Ford.: Elek István. Leipzig, 1959, Rudolf Arnold Verlag, 12 sztl. lev. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos.
21616.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF