Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 64

Ullmann, W[ilhelm] O[tto]: Panni a kertben. Ford.: Nemes Nagy Ágnes. Dresden-Laubegast,én.,Jugendland, 5 sztl. lev. Félvászon-kötés, keménytáblákkal, kis kopással
21557.

Rufpreis:
5 000 HUF

Pilinszky János: Aranymadár. Első kiadás. Bp., 1957, Magvető.   A költőnek az első, 1946-ban megjelent Trapéz és Korlát című kötete után tizenegyévi kényszerű hallgatást követően ez a második nyomtatásban megjelent könyve. Pilinszky 1949-től nem publikálhatott. Ez idő alatt verses meséket írt, és egy ilyen típusú könyvvel (Aranymadár) térhetett vissza az irodalmi életbe. A kötet illusztrátora Márkus Anna festőművész, aki 1955-ben feleségül ment Pilinszkyhez, majd néhány hónap múlva elváltak. Anna az 56-os forradalom után Párizsba emigrált, ahol újból férjhez ment, de Pilinszkyvel mindvégig jó barátságban maradtak. Anna Mark (Márkus Anna) Budapesten született 1928-ban. 1946-tól 1950-ig a Képzőművészeti Főiskolán tanul festő szakon, mestere Berény Róbert. 1950-től az Állami Bábszínház díszletműhelyében dolgozik. 1956 és 1959 között Németországban, 1959-tól Párizsban él. 1982-től 1984-ig a párizsi Cité des Arts ösztöndíjasa. 1964 óta több mint harminc önálló kiállítást rendez franciaországi, németországi és svájci galériákban, 1990 -ben a budapesti Vasarely Múzeumban. Művei - közöttük művészkönyvek is - magyar, francia, német és belga közgyűjteményekben szerepelnek. Festészete kezdetben figuratív, szürrealista jellegű, képei klasszikus olajfesték-technikával készülnek. Párizsban a konstruált absztrakció fele fordul művészete. Egyidejűleg technikát is vált: márványpor-homok-műgyanta keverékéből reliefeket készít, melyek architektonikus fény-árnyék, tér- és texturális hatásokra épülnek. A nyolcvanas évektől kezdve és a kilencvenes években a monokrómia felé fordul, főként fehér vagy fekete színekben dolgozik. Egyidejűleg grafikai munkásságot is folytat. Egyedi művei szitanyomat alapra gouache-sal krétával és ceruzával készülnek. A gouache-ok terét a megdolgozott felületek és a fehér alap kontrasztja teremti meg. Színviláguk kezdetben fekete-fehér, legújabb munkáin a földszínek dominálnak.  Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21558.

Pilinszky János: Aranymadár. Első kiadás. Bp., 1957, Magvető.

A költőnek az első, 1946-ban megjelent Trapéz és Korlát című kötete után tizenegyévi kényszerű hallgatást követően ez a második nyomtatásban megjelent könyve. Pilinszky 1949-től nem publikálhatott. Ez idő alatt verses meséket írt, és egy ilyen típusú könyvvel (Aranymadár) térhetett vissza az irodalmi életbe. A kötet illusztrátora Márkus Anna festőművész, aki 1955-ben feleségül ment Pilinszkyhez, majd néhány hónap múlva elváltak. Anna az 56-os forradalom után Párizsba emigrált, ahol újból férjhez ment, de Pilinszkyvel mindvégig jó barátságban maradtak. Anna Mark (Márkus Anna) Budapesten született 1928-ban. 1946-tól 1950-ig a Képzőművészeti Főiskolán tanul festő szakon, mestere Berény Róbert. 1950-től az Állami Bábszínház díszletműhelyében dolgozik. 1956 és 1959 között Németországban, 1959-tól Párizsban él. 1982-től 1984-ig a párizsi Cité des Arts ösztöndíjasa. 1964 óta több mint harminc önálló kiállítást rendez franciaországi, németországi és svájci galériákban, 1990 -ben a budapesti Vasarely Múzeumban. Művei - közöttük művészkönyvek is - magyar, francia, német és belga közgyűjteményekben szerepelnek. Festészete kezdetben figuratív, szürrealista jellegű, képei klasszikus olajfesték-technikával készülnek. Párizsban a konstruált absztrakció fele fordul művészete. Egyidejűleg technikát is vált: márványpor-homok-műgyanta keverékéből reliefeket készít, melyek architektonikus fény-árnyék, tér- és texturális hatásokra épülnek. A nyolcvanas évektől kezdve és a kilencvenes években a monokrómia felé fordul, főként fehér vagy fekete színekben dolgozik.
Egyidejűleg grafikai munkásságot is folytat. Egyedi művei szitanyomat alapra gouache-sal krétával és ceruzával készülnek. A gouache-ok terét a megdolgozott felületek és a fehér alap kontrasztja teremti meg. Színviláguk kezdetben fekete-fehér, legújabb munkáin a földszínek dominálnak.

Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.

Rufpreis:
6 000 HUF

Janikovszky Éva: Málnaszörp és szalmaszál. DEDIKÁLT! Bp., 1979, Móra. Kiadói kartonált kötés, belül a gerincnél kissé elvált.
21559.

Rufpreis:
4 000 HUF

La Fontaine összes meséi. Bp., Dante. Félvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21560.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ransome, Arthur: Fecskék és fruskák. Bp., Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21561.

Rufpreis:
3 000 HUF

Autós Peti és barátja a soffőr. Ford.: Nyilas Jenő. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1934], Révai, 89+(3) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzéssel.
21562.

Rufpreis:
2 800 HUF

Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Kartonált kötés, lapok éle foltos.
21563.

Rufpreis:
2 800 HUF

Majthényi György: Ali basa meg a kacsa. Iser József rajzaival. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés. sérült gerinc, kopottas kötéstábla, kopottas állapotban.
21564.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21565.

Rufpreis:
2 400 HUF

P. Ábrahám Ernő: A Csudaszarvas. Árva királyfi trilógia I. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. Apponyi Albert bevezetőjével. Bp.,(1926), Pallas, 238 p. +36 t.Kiadó illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, az utolsó lap (239/240 p.) és a hátsó szennylap hiányzik.
21566.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kamarás István OJD: Karácsonyi angyal. Karácsonyi mesék kisebbeknek és nagyobbaknak. DEDIKÁLT! Kamarás Milán rajzaival. Bp., 2012, Luther Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21567.

Rufpreis:
2 400 HUF

Thomas, Adrienne: Andrea. Regény fiatal leányok számára. Benedek Kata rajzaival. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21568.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF