Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 411

Hussmann, Heinrich:  Deutsche Wappenkunst. [Lipcse] Leipzig, [1942]. Insel-Verlag (Gedruckt von August Osterrieth, Frankfurt am Main). 66 + [2] p. A német középkori címerábrázolásokat bemutató, színes ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált bibliofil kötet Heinrich Hussmann (1899-1983) iparművész munkája. A közölt középkori címerek nagyja a Birodalmi Genealógiai Kutatóintézet 1939. évi kötetében jelent meg. Kolofon: "Die meisten Bilder wurden nach historischen Darstellungen gezeichnet. Ein Verzeichnis der Wappenbücher des deutschen Mittelalters ist im 3. Band 1939 der Schriftenreiche der Reichsstelle für Sippenforschung, Berlin, erschienen". Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19547.

Hussmann, Heinrich: Deutsche Wappenkunst.
[Lipcse] Leipzig, [1942]. Insel-Verlag (Gedruckt von August Osterrieth, Frankfurt am Main). 66 + [2] p.
A német középkori címerábrázolásokat bemutató, színes ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált bibliofil kötet Heinrich Hussmann (1899-1983) iparművész munkája. A közölt középkori címerek nagyja a Birodalmi Genealógiai Kutatóintézet 1939. évi kötetében jelent meg. Kolofon: "Die meisten Bilder wurden nach historischen Darstellungen gezeichnet. Ein Verzeichnis der Wappenbücher des deutschen Mittelalters ist im 3. Band 1939 der Schriftenreiche der Reichsstelle für Sippenforschung, Berlin, erschienen".
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

19548.

Rufpreis:
3 000 HUF

Emmy Göring: An der Seite meines Mannes. Begebenheiten und Bekenntnisse. Göttingen, 1967, K. W. Schütz. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
19549.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fodor Ferenc: A szülőföld- és honismeret könyve. A Magyar Népművelés Könyvei. [Bp., 1927, Borsod-Gömör-Kishont Vármegye Közönsége (Kir. M. Egyetemi Ny.)], [5]-383 p.+ 4 (kihajtható, színes) t. Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen sérülésekkel, a címlap és az előzéklap hiányzik.
19550.

Rufpreis:
2 000 HUF

Paál Jób - Radó Antal (szerk.): A debreceni feltámadás. Krónikás könyv a demokratikus új Magyarország megszületéséről, a moszkvai tárgyalásokról, a debreceni nemzetgyűlés és az első független nemzeti kormány megalakulásáról, a magyar nemzet történetének sorsdöntő hőskoráról. [Debrecen], 1947, [Városi Ny.], 384 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel. + 3 db Máté György (1913-1990) kommunista író, újságíró, Rózsa Ferenc-díjas (1966) és felesége részére szóló meghívó
19551.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pozsonyi Gábor: Filmgyártás és filmtechnika. Műszaki Értelmező Szótár 36. Bp., 1975., Akadémiai Kiadó. Megjelent 2200 példányban. Kiadói egészvászon-kötés.
19552.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, sérült papír védőborító, kissé kopottas állapotban.
19553.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tolnai Világtörténelme 2 kötete: A legujabb kor 1815-1908. A szabadságharcok és a nemzeti ujjáéledés kora. + A legujabb kor története III. A mai nemzeti államok alakulása napjainkig. Szerk.: Mangold Lajos, Horváth Cyril. Bp., é.n. (cca 1910), Magyar Kereskedelmi Közlöny. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19554.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rezsabek Nándor: Az utolsó magyar polihisztor. Mahler Ede kronológus emlékezete. Bp., 2010, Aura. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19555.

Rufpreis:
1 800 HUF

5 db Horthy Miklóssal kapcsolatos könyv: Vas Zoltán: Horthy, Vécsey Olivér: A Horthy család története, Szabó Mátyás: Horthy István repülőtiszt halála, Dombrády Lóránd: A legfelsőbb hadúr és hadserege,Boroviczény Aladár: A király és kormányzója
19556.

Rufpreis:
3 000 HUF

Knickerbocker, [Hubert Renfro]: Deutschland so oder so? Berlin, 1932, Rowohlt, X+[2]+231+[5] p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19557.

Rufpreis:
2 800 HUF

Henry Picker - Heinrich Hoffmann: Hitlers Tischgespräche im Bild. Szerk.: Jochen von Lang. München-Berlin, 1980, F. A. Herbig. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
19558.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF