Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 411

Marczinkó Ferenc - vitéz Pálfi János - Varady Erzsébet: A középkor és újkor története 896-tól 1789-ig. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 172 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
19607.

Rufpreis:
1 400 HUF

Ember István: Világtörténelem. I. Ó-kor. A leánygimnáziumok és leánylíceumok IV. osztálya számára átdolgozta: Várady Erzsébet. Bp., 1930, Athenaeum, 133+[1] p.+ 1 (kihajtható) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval
19608.

Rufpreis:
1 400 HUF

Domanovszky Sándor: Világtörténelem. A középkori intézmények hanyatlásától a felvilágosodás koráig. A középiskolák VI. osztálya számára. Bp., [1929], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 200 p.+ 10 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel
19609.

Rufpreis:
1 400 HUF

Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás. ,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
19610.

Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás.
,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó István: A Forradalom szemtanúi. Szolnok, 1987. Megjelent 300 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19611.

Rufpreis:
2 000 HUF

3 db magyar történelemről, uralkodókról szóló könyv: Bertényi Istán: Magyarország az Anjouk korában.; Dümmerth Dezső: Az Anjou-ház nyomában.; Nógrády Áprád - Pálffy Géza - Velkey Ferenc: Magyar uralkodók. Változó állapotban, az egyik kötet sérült, szétváló borítóval.
19612.

Rufpreis:
2 000 HUF

Paczolay Gyula: Magyarország és Erdély gyógyvíztörténeleméből. Összeáll.: - -. Piliscsaba, 2007, Magyar Tudománytörténeti Intézet. Kiadói papírkötés.
19613.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vas Zoltán: Horthy. DEDIKÁLT! Bp., 1977, Szépirodalmi, 715 p. Kiadói egészvászon-kötésben.
19614.

Rufpreis:
2 000 HUF

Henney Árpád: Mi a hungarizmus? hn.,1997, Magyar Rezervátum, 22 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19615.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dupka György - Alekszej Korszun: A "Malenykij Robot" dokumentumokban. Kárpátaljai Magyar Könyvek. Ungvár-Bp., 1997., Intermix. Kiadói papírkötés.
19616.

Rufpreis:
2 000 HUF

Drei schwere Jahre. Ein Bericht der Beuverwaltung der Haupstadt Hannover für die Zeit vom Beginn der Besetzung (April 1945) bis zur Währungsreform (Juni 1948). Hannover, 1948, Städtischen Presseamt. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19617.

Rufpreis:
2 000 HUF

1956. Szabadulás a Kőbányai gyűjtőfogházból. Politikai elítéltek emlékezése. Különlenyomat az Új Horizont 2001. 4. számából. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19618.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF