Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 411

Ráduly János: Rovásíró őseink. DEDIKÁLT! Korond, 1995., Firtos. Kiadói papírkötés. + László Gyula: 50 rajz a honfoglalókról. Bp., 1986, Móra. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19619.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Caesar, Caius Iulius]: Szemelvények C. Julius Caesar Commentarii de bello gallico című művéből. Magyarázta: Hittrich Ödön. Bp., 1904, Franklin-Társulat, 162+[2] p., 71+[1] p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes, ázott borítóval.
19620.

Rufpreis:
2 000 HUF

Testamentum - Magyar végrendeletek gyűjteménye  Vince Kiadó, 2006. Kiadói kartonált papírkötésben
19621.

Rufpreis:
2 000 HUF

Arthur Cotterell: Képes mitológiai enciklopédia. Bp., 1997, Glória. Kiadói kartonált kötésben, kiadói papír védőborítóval.
19622.

Rufpreis:
1 800 HUF

Hamvay Ödön: Az aradi tizenhárom. 1999. REPRINT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19623.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyar Nemzet története I-X. kötet teljes sorozat. Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, felerészt ragasztott, sérült gerincekkel, de belül jó állapotban.
19624.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,82
131,25

Schwandtner, Joannes Georgius. Scriptores rerum Hungaricarum veteres ac genuini... et cum amplissima praefatione Mathiae Belii. Pars I. Tyrnavie, 1745. Coll Ac Soc. Jesu. XI. 694p.  A XVIII. század rendszerező művei sorát Bél Mátyás kezdte el megyei monográfiáinak megjelentetésével. E munka során rendkívül sok történelmi forrást is feltárt, amely egy másik vállalkozást is megindított. Ezt részben átengedte tanítványának, gróf Johann Georg Schwandtner osztrák történetírónak. A 3 impozáns kötet, melyhez Bél Mátyás előszót írt, közel félszáz forrásértékű szöveget közöl teljes terjedelmében. Korabeli aranyozott egészbőr kötésben, kis kopással
19625.

Schwandtner, Joannes Georgius. Scriptores rerum Hungaricarum veteres ac genuini... et cum amplissima praefatione Mathiae Belii. Pars I. Tyrnavie, 1745. Coll Ac Soc. Jesu. XI. 694p.

A XVIII. század rendszerező művei sorát Bél Mátyás kezdte el megyei monográfiáinak megjelentetésével. E munka során rendkívül sok történelmi forrást is feltárt, amely egy másik vállalkozást is megindított. Ezt részben átengedte tanítványának, gróf Johann Georg Schwandtner osztrák történetírónak. A 3 impozáns kötet, melyhez Bél Mátyás előszót írt, közel félszáz forrásértékű szöveget közöl teljes terjedelmében.
Korabeli aranyozott egészbőr kötésben, kis kopással

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

P. Szathmáry Károly: Az emberi mívelődés története I-III. Bp., 1881, Tettey Nándor és Társa. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19626.

Rufpreis:
12 000 HUF

Vegyes Kossuthtal és Széchenyivel kapcsolatos könyv tétel - Kunszabó Ferenc: És ég az oltár; Vas Zoltán: Kossuth Lajos élete; Surányi Miklós: Egyedül vagyunk. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
19627.

Rufpreis:
10 000 HUF

Képszabadság 1-4. Válogatás az Népszabadság Egyedülálló Fotóarchívumából. Szerk.: N. Kósa Judit. Képszerk.: Rédei Ferenc. 1. köt.: "Átkos" pillanatok. 2. köt.: "Ha végre itt a nyár...". 3. köt. : "Holnapra megforgatjuk." 4. köt.: A technika csodái. Népszabadság Retro 1-4. Pécs, 2015, Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19628.

Rufpreis:
6 000 HUF

19629.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Simon Sebag Monefiore: A Romanovok 1613-1918. A Romanov-dinasztia vérrel, szexszel és könnyekkel teli történetének lenyűgöző krónikája. Ford.: Bakonyi Berta. Pécs, 2018, Alexandra. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19630.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF