Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 411

19499.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Vay Miklósné Adelsheim Johanna (1776-1863)]: Emlékek B. Vay Miklósné, Adelsheim Johanna báróné leveleiből. Bp., 1888, Athenaeum, V+[1]+182 p. Papírkötésben, kissé fakó borítóval.
19500.

Rufpreis:
5 000 HUF

Z. Bors József: A finnek harca és a balti kérdés. 12 térképvázlat, 6 grafikon statisztikák. Bp., 1940, Közművelődési. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19501.

Rufpreis:
5 000 HUF
10

[Gross-Hoffinger, Anton Johann] Normann, Hans:  Ungarn das Reich, Land und Volk wie es ist. Nebst freimüthiger Beleuchtung der ungarischen Reichstagsverhandlungen in den Jahren 1830, 1832 und 1833. Zweiter Band. [Lipcse] Leipzig, 1833. Litterarisches Museum. [4] + 199 + [5] p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen német kiadás. Anton Johann Gross-Hoffinger (1808-1875) osztrák földrajzi író, újságíró, szerkesztő rövid Magyarország-monográfiája két kötetben tárgyalja az ország földrajzát, népi karakterét, törvényes viszonyait és törvénykezését. A második kötet rövid történelmi áttekintéssel indul, Mária Teréziától a jelenkorig (1833-ig). Ez a fejezet tárgyalja a legutóbbi országgyűlés határozatait, valamint röviden kitér a magyar jobbágyság jogi és gazdasági helyzetére. Az utolsó fejezetek a csatolt állam, Horvátország földrajzát, gazdaságát és népi karakterét elemzik. Példányunk a munka önmagában is olvasható második kötete. Az oldalakon enyhe foxing. Márványmintás korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.
19502.

[Gross-Hoffinger, Anton Johann] Normann, Hans: Ungarn das Reich, Land und Volk wie es ist. Nebst freimüthiger Beleuchtung der ungarischen Reichstagsverhandlungen in den Jahren 1830, 1832 und 1833. Zweiter Band.
[Lipcse] Leipzig, 1833. Litterarisches Museum. [4] + 199 + [5] p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen német kiadás.
Anton Johann Gross-Hoffinger (1808-1875) osztrák földrajzi író, újságíró, szerkesztő rövid Magyarország-monográfiája két kötetben tárgyalja az ország földrajzát, népi karakterét, törvényes viszonyait és törvénykezését. A második kötet rövid történelmi áttekintéssel indul, Mária Teréziától a jelenkorig (1833-ig). Ez a fejezet tárgyalja a legutóbbi országgyűlés határozatait, valamint röviden kitér a magyar jobbágyság jogi és gazdasági helyzetére. Az utolsó fejezetek a csatolt állam, Horvátország földrajzát, gazdaságát és népi karakterét elemzik.
Példányunk a munka önmagában is olvasható második kötete. Az oldalakon enyhe foxing.
Márványmintás korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rudolf Herz: Hoffmann & Hitler. Fotografie als Medium des Führer-Mythos. (Kiállítási katalógus.) München, 1994, Münchner Stadtmuseum. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19503.

Rufpreis:
5 000 HUF

Jeszenszky Géza: Kísérlet a trianoni trauma orvoslására. A szerző, Jeszenszky Géza (1941-) történész, egyetemi tanár, politikus, külügyminiszter, diplomata által Paczolay Gyula (1930-2025) vegyészmérnök, közmondáskutató, tudománytörténész, egykori MDF-s harcostárs részére DEDIKÁLT példány. Magyarország szomszédsági politikája a rendszerváltás éveiben. Bp., 2016, Osiris, 394 p. Kiadói papírkötés.
19504.

Rufpreis:
5 000 HUF

19505.

Rufpreis:
5 000 HUF

19506.

Rufpreis:
5 000 HUF

Lissák György: A fehér sas országa. (Lengyelország.) Bp., 1938, Bethlen Gábor-ny., 173+[3] p.+ 2 t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, ázásnyomokkal. A mű szerepel az 1945-1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
19507.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Dr. Császár Gyula: A rendszerváltozás anatómiája (1989-1998). DEDIKÁLT! 1999, Littera Nova. + Dr. Császár Gyula: Történelmünk - történetem (1942-1996). Egy orvos naplója. DEDIKÁLT! 1997, Littera Nova. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19508.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Magyar Árpád - Zvara Edina: A kaplonyi Ferences Rendház könyvtárának régi állománya. Bp., 2009, OSZK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19509.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

[Bumüller, Johannes (1811-1890)] Bumüller János: Világtörténet. II. köt. I-II. füzet. (2 kötetben.) Ford.: Danielik József. Pest, 1857-1858, Szent-István-Társulat, [2]+467 p.; [4]+372 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
19510.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF