Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 411

A tudomány szolgálatában két nemzedéken át. A Szádeczky-Kardossok. Bp., 2022., Unicus. Számozott (86./200) példány. Kiadói papírkötés.
19511.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Fraknói Vimos: A magyar királyválasztások története. Bp., 1921, Athenaeum, 246+[2] p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos borítóval.
19512.

Rufpreis:
4 000 HUF

Doroschenko, Dmytro: Die Ukraine und das Reich. Neun Jahrhunderte Deutsch-Ukrainischer Beziehungen. Leipzig, 1942, S. Hirzel, IV+[2]+299+[1] p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19513.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szabó Miklós: Az újkonzervativizmus és a jobboldali radikalizmus története (1867-1918.) DEDIKÁLT! Bp., 2003, Új Mandátum. Kiadói papírkötés.
19514.

Rufpreis:
4 000 HUF

Wolfdieter Bihl: Der Tod Adolf Hitlers. Fakten und Überlebenslegenden. Wien-Köln-Weimar, 2000, Böhlau. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19515.

Rufpreis:
4 000 HUF

Der letzte Kaiser. Wilhelm II. im Exil. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Hans Wilderotter, Klaus-D. Pohl. Gütersloh/München, 1911, Bertelsmann Lexikon Verlag, 384 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19516.

Rufpreis:
4 000 HUF

Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe. [Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás. Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19517.

Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe.
[Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás.
Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

Varga Ottó: A magyarok története és Magyarország a jelenben. I-II. rész. I.: A mohácsi vészig. II.: A mohácsi vésztől 1867-ig. Hozzákötve: A magyarok oknyomozó története. Bp., 1905-1909, Franklin-Társulat, VI+[2]+152 p.+ 4 (színes térképek) t.; 144 p.+ 3 t.; 296 p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval.
19518.

Rufpreis:
4 000 HUF

Koós Kálmán: Voltunk, vagyunk, leszünk. Buenos Aires, 1960, Hungarista Mozgalom Argentína. Kiadói foltos papírkötés, kopottas állapotban.
19519.

Rufpreis:
4 000 HUF

Temesváry János:  Erdély választott püspökei (1618-1695). Második rész: 1663-1695. Szamosújvár, 1914. Torodán Endre Aurora nyomdája. 122 p. Egyetlen kiadás. Temesváry János (1857-1936) történész, gimnáziumi tanár, a szamosújvári örmény múzeum igazgatója. Levéltári adatok alapján állította össze Erdély XVII. századi katolikus egyházi vezetőinek életrajzát. A kor sajátosságai miatt a katolikus püspökök életrajzát sokágúan átszövi Erdély bonyolult politikai konfliktusrendszere, így egyes szereplőinek szembe kellett néznie az Apafi erdélyi fejedelem és Thököly kuruc vezető közötti ellentéttel. Az életrajz-gyűjtemény két kötetben jelent meg. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, példányunk fűzése kissé meglazult, a címlap előtti levél hiányzik. Fűzve, feliratozott, sérült gerincű kiadói borítóban.
19520.

Temesváry János: Erdély választott püspökei (1618-1695). Második rész: 1663-1695.
Szamosújvár, 1914. Torodán Endre Aurora nyomdája. 122 p. Egyetlen kiadás.
Temesváry János (1857-1936) történész, gimnáziumi tanár, a szamosújvári örmény múzeum igazgatója. Levéltári adatok alapján állította össze Erdély XVII. századi katolikus egyházi vezetőinek életrajzát. A kor sajátosságai miatt a katolikus püspökök életrajzát sokágúan átszövi Erdély bonyolult politikai konfliktusrendszere, így egyes szereplőinek szembe kellett néznie az Apafi erdélyi fejedelem és Thököly kuruc vezető közötti ellentéttel. Az életrajz-gyűjtemény két kötetben jelent meg.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, példányunk fűzése kissé meglazult, a címlap előtti levél hiányzik.
Fűzve, feliratozott, sérült gerincű kiadói borítóban.

Rufpreis:
4 000 HUF

Harc az Antikrisztussal. Mindszenty bíboros küzdelme. Landshut, 1949, Centrum Curae Pastoralis. Félvászon kötés, jó állapotban.
19521.

Rufpreis:
4 000 HUF
29

A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. Reprint. + A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19522.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF