Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD

Beschreibung:

Temesváry János: Erdély választott püspökei (1618-1695). Második rész: 1663-1695.
Szamosújvár, 1914. Torodán Endre Aurora nyomdája. 122 p. Egyetlen kiadás.
Temesváry János (1857-1936) történész, gimnáziumi tanár, a szamosújvári örmény múzeum igazgatója. Levéltári adatok alapján állította össze Erdély XVII. századi katolikus egyházi vezetőinek életrajzát. A kor sajátosságai miatt a katolikus püspökök életrajzát sokágúan átszövi Erdély bonyolult politikai konfliktusrendszere, így egyes szereplőinek szembe kellett néznie az Apafi erdélyi fejedelem és Thököly kuruc vezető közötti ellentéttel. Az életrajz-gyűjtemény két kötetben jelent meg.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, példányunk fűzése kissé meglazult, a címlap előtti levél hiányzik.
Fűzve, feliratozott, sérült gerincű kiadói borítóban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk