Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Mécs László: Élőket nézek! Versek. Számozott, 4200. számú, kézzel számozott példány. A szerző, Mécs László (1895-1978) költő saját kezű aláírásával, Bajor Ágost ex libris-ével. Bp., [1938], Magyar Katolikus Írók, 146+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel.
21862.

Rufpreis:
2 000 HUF

Koroda Miklós: Megvilágosodott már. [Batsányi János életének regénye.] A szerző, Koroda Miklós (1909-1978) író és Marton László (1900?1976) tanár, a Batsányi János Emlékbizottság egykori elnökének által DEDIKÁLT példány! "Batsányi szellemében szeretettel: Koroda Miklós Tapolca, 1963 május. Marton László a B. E. elnöke." és "Hazafias Népfront Batsányi Emlékbizottsága Tapolca" bélyegzéssel. Bp., 1963, Szépirodalmi, 563+3 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21863.

Rufpreis:
2 000 HUF

Film. Színház. Muzsika.: Kállai Ferenc. [Bp.], 2009, MTI. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés
21864.

Rufpreis:
2 000 HUF

Cseh Gusztáv: Hatvan főember. Az előszót és a képek ismertetését László Gyula írta.  "Panthon avagy Képes Csarnoka Hatvan Főembernek, akik a mi Pátriánkban születtek, életek vagy tértek örök nyugalomra és az igazság oltalmazásában, különféle szép dolgok alkotásában jóemlékezetüket fennhagyták. Históriás könyvekből egybeszedegette és régi ábrázolásokról szép hasonlatosságal rézre karcolta Cseh Gusztáv kolozsvári képíró...." Bp., 1988., Európa, 132+4 p. Reprint. Cseh Gusztáv munkáinak reprodukcióival illusztrált (nyomatok.) Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőborítóban.
21865.

Cseh Gusztáv: Hatvan főember. Az előszót és a képek ismertetését László Gyula írta.
"Panthon avagy Képes Csarnoka Hatvan Főembernek, akik a mi Pátriánkban születtek, életek vagy tértek örök nyugalomra és az igazság oltalmazásában, különféle szép dolgok alkotásában jóemlékezetüket fennhagyták. Históriás könyvekből egybeszedegette és régi ábrázolásokról szép hasonlatosságal rézre karcolta Cseh Gusztáv kolozsvári képíró...." Bp., 1988., Európa, 132+4 p. Reprint. Cseh Gusztáv munkáinak reprodukcióival illusztrált (nyomatok.) Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőborítóban.

Rufpreis:
2 000 HUF

Alfred Amenda: Eroica. [Beethoven életének regénye.] A szerző, Alfred Amenda író német nyelvű DEDKÁCIÓJÁVAL (dátumozva), beragasztott papírlapon. Ford.: Sárkozy Elga. Bp., 1964., Európa, 653+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21866.

Alfred Amenda: Eroica. [Beethoven életének regénye.] A szerző, Alfred Amenda író német nyelvű DEDKÁCIÓJÁVAL (dátumozva), beragasztott papírlapon.
Ford.: Sárkozy Elga. Bp., 1964., Európa, 653+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kisfaludy Sándor: Gyula szerelme. Bp., 1889, Franklin, 234+4 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső előzéklap hiányzik, 11,5x8,5x1,5 cm
21867.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szepes Mária: A vörös oroszlán. Az örök élet itala. Bp., 2007, Édesvíz. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21868.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szentmiklósi Tamás: Aki nem lép egyszerre... Piliscsaba, 2022, Dr. Kotász. Kiadói kartonált papírkötés.
21869.

Rufpreis:
2 000 HUF

Wass Albert: Adjátok vissza a hegyeimet! Bp.-Marosvásárhely, 2011, Mentor - Duna International. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
21870.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Angela Rixon: Die farbige Enzyklopädie der Katzen. Köln, 2003, Bellavista. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
21871.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Szeged könyve I-II. Bp., 1914, Révai Testvérek. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
21872.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nyugat 1908. I-II. kötet, 1-24. szám. Bp., 1979, Akadémiai. REPRINT! Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21873.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF