Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 684

Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a jelenkorig [...]. II. kötet. Bp., 1876, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21778.

Rufpreis:
1 400 HUF

Baksay Sándor: Szeder-indák. Bp., 1891, Franklin. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapélek, kissé kopottas állapotban.
21779.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kapr, Albert:  Johannes Gutenberg. Tataschen und Thesen. Mit 53 zum Teil farbigen Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1977. Insel-Verlag (Druckverstätten Stollberg VOB) 129 + [1] p. Egyetlen kiadás. Albert Kapr (1918-1955) nemzetközi hírű német tipográfus és könyvtervező művész, tipográfiai szakíró, a lipcsei "Hochschule für Grafik und Buchkunst" tanára. Bibliofil kiállítású, gazdagon illusztrált értekezésében Johannes Gutenberg nyomdájának történetét és tipográfiáját vizsgálja. A színes íveket is tartalmazó munka kelet- és nyugatnémet együttműködésben, a mainzi Gutenberg Múzeum és a Göttingeni Egyetem közreműködésével készült. Kolofon: "Die Reproduktion der Abbildungem erfoglt mit freudlicher Genehmigung der Deutschen Bücherei Leipzig, des Gutenberg-Museums Mainz uns der Universitätsbibliothek Göttingen". (Insel-Bücherei. Nr. 1020.) Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben (VOB Kunst- und Verlagsbuchbinderei). Szép példány.
21780.

Kapr, Albert: Johannes Gutenberg. Tataschen und Thesen. Mit 53 zum Teil farbigen Abbildungen.
[Lipcse] Leipzig, 1977. Insel-Verlag (Druckverstätten Stollberg VOB) 129 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Albert Kapr (1918-1955) nemzetközi hírű német tipográfus és könyvtervező művész, tipográfiai szakíró, a lipcsei "Hochschule für Grafik und Buchkunst" tanára. Bibliofil kiállítású, gazdagon illusztrált értekezésében Johannes Gutenberg nyomdájának történetét és tipográfiáját vizsgálja. A színes íveket is tartalmazó munka kelet- és nyugatnémet együttműködésben, a mainzi Gutenberg Múzeum és a Göttingeni Egyetem közreműködésével készült. Kolofon: "Die Reproduktion der Abbildungem erfoglt mit freudlicher Genehmigung der Deutschen Bücherei Leipzig, des Gutenberg-Museums Mainz uns der Universitätsbibliothek Göttingen".
(Insel-Bücherei. Nr. 1020.)
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben (VOB Kunst- und Verlagsbuchbinderei). Szép példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Gárdonyi Géza] Göre Gábor: Vakarts vagyis a zutósó könyvem. Mer a kutya is mögbánnya ha 9-tzet kölykezik de guminizmust meg kölletött irnom (mög a zolájokat.) Bp., 1925, Dick Manó,(Globus-ny.), 104 p. Első eresztés. Számozott, 1403. számú példány. (Mühlbeck Károly) szövegközti rajzaival illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
21781.

[Gárdonyi Géza] Göre Gábor: Vakarts vagyis a zutósó könyvem. Mer a kutya is mögbánnya ha 9-tzet kölykezik de guminizmust meg kölletött irnom (mög a zolájokat.)
Bp., 1925, Dick Manó,(Globus-ny.), 104 p. Első eresztés. Számozott, 1403. számú példány. (Mühlbeck Károly) szövegközti rajzaival illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

Rufpreis:
3 000 HUF
11

Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] A szerző, Koós Hutás Gergely által DEDIKÁLT, dátumozott (1941. VI. 6.) példány! Bp., 1940., Koós H. G. Könyvkiadványok, (Bethlen-ny.), 176;+2+192 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
21782.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mike Valéria: Angyalok vezetnek utamon. DEDIKÁLT! hn., 2010., Novum Pro. Kiadói papírkötés.
21783.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó G. László: Vasrózsa. A szerző által DEDIKÁLT példány! Beszélgetés Törőcsik Marival. Bratislava/Pozsony, 1998., Madách-Posonium. Kiadói papírkötés. +  Magyar színész. Szerk.: Szenkovits Péter. Szomatbhely, 1997, Magánkiadás. Az előző kötet szerzője, Szabó G. László újságíró-író, tolmács, kulturális menedzser ajándékozási soraival. Kiadói papírkötés.
21784.

Szabó G. László: Vasrózsa. A szerző által DEDIKÁLT példány! Beszélgetés Törőcsik Marival. Bratislava/Pozsony, 1998., Madách-Posonium. Kiadói papírkötés. +
Magyar színész. Szerk.: Szenkovits Péter. Szomatbhely, 1997, Magánkiadás. Az előző kötet szerzője, Szabó G. László újságíró-író, tolmács, kulturális menedzser ajándékozási soraival. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
1 800 HUF

Lelkes Nándor József: Kuruc legendák szárnyain. Bp., Pax Kiadóvállalat. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
21785.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás. Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.
21786.

Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás.
Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

Thassy Jenő: Veszélyes vidék. Sajtó alá rendezte: Barkóczi András. [Bp.], 1996, Pesti Szalon. Kiadói kartonált papírkötés.
21787.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bence Lajos: Egyszer én is. Muravidéki rövid történetek. Lendva, 2020, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, 152 p. Kiadói papírkötés.
21788.

Rufpreis:
3 000 HUF

Amrbus Lajos: Az én szőlőhegyem. Szombathely, 2005, B.K.L., 141+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21789.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF