Barbarits Lajos et al.: Nagykanizsa.Magyar Városok Monográfiája IV. (Bp., 1989, Franklin-ny.), 4 sztl. lev.+ 394+(2) p. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Nyitott könyv. Százharminc közlemény száz képpel. Szerk.: Bodor Antal, Gerlóczy Zsigmond. Bp., [1928], Országos Közegészségi Egyesület, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 320 p.+ 27 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva, benne irredenta képekkel. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.
Mándi Nagy Endre: Kilenc országon keresztül. Európa legendái Bp., 1941., Bethlen Gábor, 260+114+2 p. A borító Vydai Brenner Nándor (1903-1966) festőművész, grafikus munkája. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kijáró lapokkal.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda, 335 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
V. Kovrigina: Moszkva. Fényképezte: - - . Moszkva, 1957, Állami Képzőművészeti Kiadó. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Orosz és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel.
Berecz Árpád: Csongrád megye felszabadítása. Csongrádmegyei füzetek 9. sz. Szeged, 1955, Csongrád Megye Tanácsa V.B. Népművelési Osztálya, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Gárdonyi Albert: A hétszázéves Budapest. Bp., [1944], Palladis,132 p.+ 7 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Szügyi Elemér: Emlék Budavárából. Gyűjtötte: - - . Bp., [1930], Pfeifer Ferdinánd, 130 p. (eredetileg 144 p.) Egyetlen kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, egy-két lap kissé sérült, az utolsó 7 lap hiányzik.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 183+(1) p.+32 (kétoldalas, fekete-fehér képek). Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, belül a lapok jó állapotban.